iPhone 6s klavye ghosting

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
iPhone 6s telefonumu 2 yıldır kullanıyorum. Bu martta garantisi bitecek. Tabii artık batarya sağlığı %85'de, soğukta kapanıyor, bazen home tuşu takılıyor vs bunlar için göndermeyi düşünüyorum ama batarya için 300 TL fiyat canımı sıkıyor. Biraz da onu denkleştirmek için bekliyorum ama şu aralar canımı en çok sıkan problem bu. Özellikle gece uzun süre klavye açık kaldıktan sonra whatsapp veya başka bir uygulamada, klavyeyi kapatsam bile ekranda klavyenin izi kalıyor, hayalet şeklinde. Bu klasik olan bir şey mi yoksa benim telefonuma özgü bir panel problemi mi?

Garanti kapsamındaki Apple ürünlerinin batarya değişimini ücretsiz olarak yapıyorlar diye biliyorum. Bende 6s kullanıcısıyım garanti bitimine 35 40 gün kala şarj soket sorunu ve hoparlörden gelen cızırtılı ses nedeniyle servise başvurduğumda değişim yapıp yeni ürün vermişlerdi. Garanti süreniz bitmeden servise götürmenizi tavsiye ederim.

Garanti kapsamındaki Apple ürünlerinin batarya değişimini ücretsiz olarak yapıyorlar diye biliyorum. Bende 6s kullanıcısıyım garanti bitimine 35 40 gün kala şarj soket sorunu ve hoparlörden gelen cızırtılı ses nedeniyle servise başvurduğumda değişim yapıp yeni ürün vermişlerdi. Garanti süreniz bitmeden servise götürmenizi tavsiye ederim.
Batarya garanti dahilinde değil. Belli bir şarj devalüasyonu ve sağlığını geçmemesi lazım. Ki şarj döngüsü %99 geçiyor. 319 TL gibi bir bedeli var. En kötü batarya hariç yollayıp batarya iyice kullanılmayacak duruma gelince değiştirtirim. Her türlü garanti dışı zaten. Göndermişken değiştirtebildiğim kadar değiştirtip sıfıra yakın deneyimle belli bir süre daha götürmesini istiyorum.

Cihaz ile ilgili sorunlarınızı bildirirsiniz ayrıca detaylı bir bakım talebin de bulunursunuz.Garanti süreniz bitmeden biran önce gönderin derim sonrası için yüksek fiyatlar talep ediyorlar. Benim şuan Pil sağlığım %75 arka plan da çalışan uygulamalar yüzünden telefonla uğraşmasam dahi şarjı azalıyor. Bataryasını değiştirirsem uzun bir süre daha kullanabileceğimi düşünüyorum.

Hayalet ekranı kendi telefonumda baktım (6S+) ve bende yok, garanti bitmeden batarya değiştirme ücretsiz ve ana ekran tuşu arızası Swap cihaz ile değişim kapsamına giriyor (bizim okulda bir hocanın telefonu değişmişti o sebepten).

Apple garanti içerisinde bir ücretsiz pil değişimi veriyor ve o dediğiniz sorunlar için ya panel değişimi yada telefonu değiştiriyor Akasya veya Zorlu Center’e randevu alıp götürdüğünüz zaman size gün içinde teslim ederler.

Genelde parlaklığı yüksek tuttuğum vakitler ben de ghost screen sorunu yaşıyorum ama kısa süre sonra kayboluyor. 6s’lerde genel bir sorun sanırım, garanti durumunu bilemeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı