iPhone 6S Parlaklık Kendi Kendine Düşüyor

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Telefonun parlaklığı kendi kendine düşüyor. İşin ilginç tarafı parlaklık düştüğü Zaman parlaklık sürgüsü en sonda gözüküyor. En yüksek parlaklık olarak gözüküyor yani. Sonra kendi kendine geri geliyor. Bunun sebebi nedir ? Servislik bir durum mudur? Telefonda yaşadığım bazı değişik sorunlar daha var. Mesela klavyede yazı yazarken(tuş sesleri acıksa) bildirim gelince klavyenin tuş sesi normalden daha katı ve yüksek bir ses çıkarıyor. Bir harf için çıkıyor o yüksek ses.

Ekran ve parlaklık bölümünden otomatik seçeneğini kaldırabilirsin şimdilik. IOS 10 beta kullanıyorsan yazılımsal bir sorun olabilir.

Bunlar her iPhone cihazında olan+ olarak iOS 9'un getirdiği bazı hatalar ve buglar sebebiyle karşımıza çıkıyor. (Örnek hata: 1 SMS geldiği zaman bir kaç saniye sonra 2 kere bildirim sesi geliyor) bir süre sonra zaman içerisinde güncellemeler geldikçe iyileştirme alacaktır. Ama siz yinede bu sorunlardan müzdaripseniz cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz randevu alıp yetkili Genius Bar'a sorununuzu söyleyebilirsiniz.

Ekran ve parlaklık bölümünden otomatik seçeneğini kaldırabilirsin şimdilik. IOS 10 beta kullanıyorsan yazılımsal bir sorun olabilir.

iOS 9.3.3 kullanıyorum. Otomatik seçeneğini kullanmıyorum zaten. Parlaklık öyle aşırı çok düşmüyor ama full parlaklığa göre gözle görülebilir bir fark oluyor tabii ki.

Bunlar her iPhone cihazında olan+ olarak iOS 9'un getirdiği bazı hatalar ve buglar sebebiyle karşımıza çıkıyor. (Örnek hata: 1 SMS geldiği zaman bir kaç saniye sonra 2 kere bildirim sesi geliyor) bir süre sonra zaman içerisinde güncellemeler geldikçe iyileştirme alacaktır. Ama siz yinede bu sorunlardan müzdaripseniz cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz randevu alıp yetkili Genius Bar'a sorununuzu söyleyebilirsiniz.

- Kilit ekranındaki saat bile kayboldu 1-2 kere. Kapatıp açınca düzeliyordu. Bir kaç gündür kaybolmuyor.
- Animasyonlar devre dışı kalmış gibi oluyordu. Bu hatayı bayadır görüyordum. 9.3.3e geçtiğimden beri onu da yaşamıyorum artık.

Telefonu sıfırlamayı denerim ama çözüm olacağından şüpheliyim. iOS 10'a hemen geçer miyim onu da bilmiyorum. 10 dan önce baska güncellemeler olur mu onu da bilmediğim için en iyisi Genius Bar'a gidip ayrıntılı bilgi almak. Belki bilmediğim bazı sorunlar olabilir. Yazılım resetlemesi veya cihaz değişimi yapabilirler (Umarım :D)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı