iPhone 6s Plus Şarjın Hızlı Bitmesi ve Benchmark Değeri

Konfiçyüs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili forum üyelerim, son gündür aklımda olan ve gerçekten de sinirlerimi bozan durumlar oluştu. Birincisi; telefonumun arka tarafındaki 4 köşeye elimi sertçe tıkırdattığımda 3 köşeden mat ses geliyor fakat kameranın olduğu köşeden diğer köşelerden gelen sesten farklı bir ses geliyor. Sebebi nedir?
İkincisi; telefonumun şarjı önceki dönemlere nazaran daha hızlı tükenmeye başladı. Şarj değerleri aniden düşüyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir? Üçüncüsü; telefonumda iOS 11.2.6 yazılımı yüklü. Telefonuma Geekbench 4 uygulamasını indirdim ve Benchmark testi yapmaya karar verdim fakat aldığım sonuçlar iPhone 6 modelinin Benchmark sonuçlarına eş değer bir sonuç ile karşı karşıya kaldım. Benchmark sonuçlarım;
Single-Core : 1470
Multi-Core 2504
Bu sonuçlar iPhone 6s Plus telefonum için olması gereken sonuçlar mıdır?
Bu sonuçları almamın sebebi ne ve bu değerlerin aslı nedir? Asıl olması gereken değer aralığı nedir ve bunun için ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun bataryasını değiştir, Apple senin telefonun işlemcisinin hızını düşürmüş. Normal şartlar altında 6S Plus Geekbench 4 testinde tek çekirdekte 2500, çoklu çekirdekte ise 4000 civarı bir puan alıyor, şu an yarı yarıya performansı azaltılmış durumda. Bu sonuçlar kesinlikle olması gereken sonuçlar değildir, bataryayı değiştirmen yararına olur.

Telefonun bataryasını değiştir, Apple senin telefonun işlemcisinin hızını düşürmüş. Normal şartlar altında 6S Plus Geekbench 4 testinde tek çekirdekte 2500, çoklu çekirdekte ise 4000 civarı bir puan alıyor, şu an yarı yarıya performansı azaltılmış durumda. Bu sonuçlar kesinlikle olması gereken sonuçlar değildir, bataryayı değiştirmen yararına olur.
Peki şuanda benim telefonumun garantisi devam ediyor. Garanti için servise gitsem batarya değişimi isteyebilir miyim? Bunun için ücret alacaklar mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı