iPhone 6S Plus Nasıldır ?

V. Furkan Kaplan

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize öncelikle merhaba. Technopat Sosyal'e uzun zamandır girmiyorum ve bugün girme fırsatı buldum. Buradaki insanların yardımsever ve iyi niyetliliğinden faydalanmak için buradayım. Konumuza geçelim.
Sorum öncelikle başlıkta olduğu gibi net'dir. Daha öncelerde ''iPhone 6S Plus Nasıldır?'' konularına baktım ama hiç yardımcı olmadı. Bu konuda yardım bekliyorum.
- iPhone 6S Plus mı, yoksa iPhone 6S yeterli mi?
- Büyük ekran tercihimdir.
- 64 GB mi, yoksa 16 GB'lik model yeterli olur mu?
- Artı ve eksileri nelerdir? Nelere dayanarak söylediniz? Lütfen belirtin.
- Samsung markasındaki karşılığı nedir?
- Samsung mu, iPhone mu tercih edersiniz. Lütfen sebeplerinizi söyleyin.
- Samsung eskisi gibi kasma, donma vs sorunları devam ediyor mu?
- iPhone 7 beklenilebilir mi? iPhone 6S Plus'a oranla ne gibi değişiklikler olacak?
- Android mi istersiniz yoksa İOS mu diyenlere cevabım bazı arkadaşlarım Android ilerde problem yaratıyormuş. Farklılık açısından iOS'tan yana olabilirim.
- Konuyu bizzat telefonu yakından incelemiş, kullanmış veya detaylı bilgiye sahip olanların cevaplamasını öncelikle arz ediyorum. Çünkü iPhone hakkında pek bilgi sahibi olmamış arkadaşlar dahil olursa gereksiz yere tartışma çıkacak konu fazlaca uzayacaktır. Konumu buraya kadar okuyup cevaplayan arkadaşlarımız varsa ne mutlu! Teşekkür eder, iyi Sosyaller dilerim... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek batarya performansı istiyor iseniz Plus modelini alın. 16GB yetmiyor kesinlikle. Kendim 5 kullanıyorum. Performans bakımın'dan çok memnunum. Hafıza yetmiyor ama. Babam'da 6S var kamerası pek hoşuma gitmiyor. Bana kalırsa 7 yi bekle.

1.Daha büyük bir ekran tercihinizse ve daha iyi bir batarya performansına da ihtiyaç duyarsanız 6S Plus alın.
2.16 GB iPhone SE kullanıcısıyım, telefonumda 7GB'lık boş alan var şu anda, eğer çok fazla fotoğraf çekmiyor ve gördünüğünüz tüm uygulamaları indirmiyorsanız 16 GB alabilirsiniz, tabi sonradan JB yaparsanız iCleaner Tweak'i ile uygulamaların önbelleklerini temizleyerek daha da fazla alan açabilirsiniz, ki ben böyle yapıyorum.
3.iPhone tercih ederim, sebebiyse güncelliğini olabildiğince uzun bir süre koruyabilmesi, iOS 10 iPhone 5'e gelecek, düşünebiliyor musunuz ?
4.Eğer bekleyebilirseniz iPhone 7'yi bekleyin, en günceli en iyisidir. Ama 6S Plus alıp 7S çıktığında satıp 7S'de alabilirsiniz, sizin tercihiniz.
5.iOS vs Android derseniz özgürlük açısından Android derim. (Her ne kadar Jailbreak ile iOS'de yeterince özgür olsa da.) Ancak stabilite, uzun ömürlülük gibi konularda iOS öne geçiyor, tercihinizi ona göre yapın.

1.Daha büyük bir ekran tercihinizse ve daha iyi bir batarya performansına da ihtiyaç duyarsanız 6S Plus alın.
2.16 GB iPhone SE kullanıcısıyım, telefonumda 7GB'lık boş alan var şu anda, eğer çok fazla fotoğraf çekmiyor ve gördünüğünüz tüm uygulamaları indirmiyorsanız 16 GB alabilirsiniz, tabi sonradan JB yaparsanız iCleaner Tweak'i ile uygulamaların önbelleklerini temizleyerek daha da fazla alan açabilirsiniz, ki ben böyle yapıyorum.
3.iPhone tercih ederim, sebebiyse güncelliğini olabildiğince uzun bir süre koruyabilmesi, iOS 10 iPhone 5'e gelecek, düşünebiliyor musunuz ?
4.Eğer bekleyebilirseniz iPhone 7'yi bekleyin, en günceli en iyisidir. Ama 6S Plus alıp 7S çıktığında satıp 7S'de alabilirsiniz, sizin tercihiniz.
5.iOS vs Android derseniz özgürlük açısından Android derim. (Her ne kadar Jailbreak ile iOS'de yeterince özgür olsa da.) Ancak stabilite, uzun ömürlülük gibi konularda iOS öne geçiyor, tercihinizi ona göre yapın.
Evet Android benimde içimde kalmıyor değil. Android özgürlük, ve kişiselleştirme açısından önde olabiliyor, fakat ilerde kasma, donma olabiliyormuş. O yüzden Samsung'a korkuyla bakıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Technopat' daki neredeyse bütün iPhone 6S Plus konularını gezdim ama aradığım cevabı bulamadım. Samsung Galaxy S7 Edge telefon da gözüme hoş görünuyor. Konumu cevaplayacak kişilerden bilgimi almaya devam edeceğim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yüksek batarya performansı istiyor iseniz Plus modelini alın. 16GB yetmiyor kesinlikle. Kendim 5 kullanıyorum. Performans bakımın'dan çok memnunum. Hafıza yetmiyor ama. Babam'da 6S var kamerası pek hoşuma gitmiyor. Bana kalırsa 7 yi bekle.
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Konumu cevaplayacak birkaç arkadaşlardan da bilgi, tavsiye, öneri alabilirsem benim için daha iyi olacak. :)

@Eru Iluvatar Acaba buradaysanız size bir şey söylemek istiyorum.

2 Yıldır 5S 16gb modeli kullanıyorum hiç hafızam dolmadı. Mobil oyunlardan androidde fazlasıyla hevesimi almamın ve bu telefona hiç indirmememin etkisi büyük tabi. Neredeyse hiç video çekmem ve fotoğraflarım 500 lere ulaşınca PC'ye yedeklerim genelde, bu tarz bi kullanımınız varsa bence tercih edebilirsiniz.

@Eru Iluvatar Acaba sosyal medya hesaplarınız varsa ordan detaylı konuşabilir miyiz?

2 Yıldır 5S 16gb modeli kullanıyorum hiç hafızam dolmadı. Mobil oyunlardan androidde fazlasıyla hevesimi almamın ve bu telefona hiç indirmememin etkisi büyük tabi. Neredeyse hiç video çekmem ve fotoğraflarım 500 lere ulaşınca PC'ye yedeklerim genelde, bu tarz bi kullanımınız varsa bence tercih edebilirsiniz.
Evet genelde bende telefonumda 2 yada en fazla 3-4 oyun oynarım. Daha fazla oyun oynadığımı görmedim. Müzikler genelde 50-100 arası oluyor. Fotoğraflar ise gideceğim yer'e göre değişiyor. Mesela tarihi veya ilgimi çeken şeyler olursa birde telefonumun kamera kalitesi iyiyse tabiki fotoğraf çekerim. Cevabınız için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı