iPhone 6 Plus 64 GB vs iPhone 6s 16 GB

KaanTurhan40

Decapat
Anneme hediye alacağım, sadece Candy Crush falan oynar. İnternette falan gezinir, büyük ekran seviyor ama yavaş telefondan da nefret ediyor. iPhone 6 Plus'un 1 GB RAM olması düşündürdü, rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anneler genelde çok fazla fotoğraf ve video çekmeyi/depolamayı sever. Büyük ekran da seviyor demişsiniz, batarya kullanım süresi de daha uzun. Bu yüzden bence 6 Plus. 16 GB depolama artık fazlasıyla yetersiz.

6s önerimdir, şuan hala aktif olarak bir çok kullanıcı tarafından kullanılan bir telefon. Anneniz için düşünüyorsanız 16gb düşük kalıcak büyük ihtimal resim-video çekmeyi seviyorsa eğer, 6s ikinci el 1200-1700 arası bulunabiliyor(temizlık-garenti vb etkenler). Bana kalırsa annenizin daha özgür istediği uygulamaları müzikleri indirebilmesi açısından androide yönelin derim. Xiaomi mi5 32 gb hoş bir model bildiğim kadarıyla, 0 fiyatlarına çok uygun, mi kullanmadım kullanan biri yorum yaparsa daha iyi olur.

Annem özellikle iphone istiyor ve çok resim video çeımiyor hafıza 16 gb de yeterli benim için sadece 2-3 yıl hızı yavaşlamasın
6s önerimdir, şuan hala aktif olarak bir çok kullanıcı tarafından kullanılan bir telefon. Anneniz için düşünüyorsanız 16gb düşük kalıcak büyük ihtimal resim-video çekmeyi seviyorsa eğer, 6s ikinci el 1200-1700 arası bulunabiliyor(temizlık-garenti vb etkenler). Bana kalırsa annenizin daha özgür istediği uygulamaları müzikleri indirebilmesi açısından androide yönelin derim. Xiaomi mi5 32 gb hoş bir model bildiğim kadarıyla, 0 fiyatlarına çok uygun, mi kullanmadım kullanan biri yorum yaparsa daha iyi olur.

Valla benim iphone 5s im hala ilk gün aldığım gibi, ama yavaşlamıyacağına garanti edilemez diye düşünüyorum keza sürekli güncellemeler var cihazı hızlı güncel tutuyor, lakin pil sağlığı çok önemli alırken dikkat edin lütfen.

Iphone kullanmadım bilmiyorum fakat 2. el olarak 1200-1700 TL arası ise bunu hak edecek bir ürün olduğunu da düşünmüyorum, ne yapıyor atomu mu parçalıyor.
2. el alıp riske gireceğinize en kötü ihtimalle Red Mi 5 Plus yada saf android sorun olmayacaksa Mi A2 yada Mi A2 Lite alınabilir.
Ben de anneme bunları alırım diye düşünerek başladım fakat şu an Mi 8 Lite için indirim takibindeyim.

Bundan bir sene evvel iPhone 6 Plus 128GB'ı 1800TL ye almıştım, umarım sen de temiz bir şey bulursun kafi fiyata..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı