iPhone 6S Plus'a nasıl iOS 12 yüklenir?

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
WhatsApp bildiğiniz üzere iOS 11'den desteğini çekti, benim annem iPhone 6S Plus 16 GB'ı kullanıyor ve sürümü iOS 11 (tam bilmiyorum sürümü ama 11 ondan eminim).
Telefonu güncellememiz gerekiyor WhatsApp'ı kullanabilmek için ama 8 GB civarı yer istiyor, telefon zaten 16 GB yüklemememiz imkansız gibi. Otomatik iOS 15'e atıyor bizi. Ben nasıl bu telefona iOS 12 yükleyebilirim? Annemin işi gereği WhatsApp'ı kullabilmesi lazım, benim bir şekilde bunu çözmem lazım, teşekkürler şimdiden.

Hocam telefonu sıfırlarsanız otomatik en son sürüme atıyor ve öyle ekstradan güncellemeyi indirip 8 GB yer kaplamıyor. Yani normalde iOS 3GB yer kaplayacaksa yine öyle kaplıyor. iPhone 7'mde böyle yapıyordum az yer olduğu için.

Hocam telefonu sıfırlarsanız otomatik en son sürüme atıyor ve öyle ekstradan güncellemeyi indirip 8 GB yer kaplamıyor. Yani normalde iOS 3GB yer kaplayacaksa yine öyle kaplıyor. iPhone 7'mde böyle yapıyordum az yer olduğu için.
Bu doğru. Telefonu yedekleyip sıfırlayın kurulum sırasında upgrade edin. iclod şifresini hatırlamıyorsa anneniz sıfırlamadan önce çıkış yapın İcloud'dan yoksa telefon elinizde kalır.

O zaman iOS 12 kurmanız mümkün değil. Belki bir ihtimal OTA'da iOS 12 sürümü bekliyor olsaydı olurdu ama çoktan iOS 15 OTA ile gelmiş cihaza.

Yer yok diye iOS 15 kuramıyorsanız; bilgisayarınıza IPSW dosyası indirip, iTunes ile cihazı restore edip yüklemelisiniz.

İkinci dedikleriniz bana biraz yabancı daha detaylı anlatır mısınız?

Geri
Yukarı