iPhone 6s Şarj Sorunu

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar, telefonu şarja %6'da iken taktım ve 2 saat 45 dakika içerisinde doldu. Bu süre bana fazla geldi. Ayrıca, telefon %80 civarlarına kadar hızlı bir şekilde şarj oluyor fakat özellikle %90'dan sonra aşırı yavaş şekilde şarj olmakta. Bu durumlar bana normal gelmediği için Apple Store'a giderek değişim yaptım ama yeni aldığım cihazda da aynı durum var. 6s kullanan arkadaşlar sizde de bu durumlar yaşanıyor mu yoksa benim cihazlarda mı bir sorun var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bataryanın bir özelliği sanırsam tam net bir bilgim yok fakat bendede aynı şey oluyor. Bildiğim kadarıyla aktarayım telefon %50 yada biraz daha fazlaya kadar çok hızlı şarj oluyor sonra orta daha sonra %80 de de yavaş şarj oluyor. Apple'ın tavsiyesi yeni aldığın cihazı %50 şarj edip öyle kullan diyor yani bunu 1 ay gibi bi süre yaptığında şarjı daha uzun gidiyor.

Dostum bataryanın bir özelliği sanırsam tam net bir bilgim yok fakat bendede aynı şey oluyor. Bildiğim kadarıyla aktarayım telefon %50 yada biraz daha fazlaya kadar çok hızlı şarj oluyor sonra orta daha sonra %80 de de yavaş şarj oluyor. Apple'ın tavsiyesi yeni aldığın cihazı %50 şarj edip öyle kullan diyor yani bunu 1 ay gibi bi süre yaptığında şarjı daha uzun gidiyor.
Sende de aynı durumun olması içimi rahatlattı. Pil yüzünden cihaz değiştirdim oradaki çalışanlar niye bana bu tavsiyeyi söylemedi acaba. Yorum için teşekkürler dostum.

Bu yüzde elli sarj olayı ne?

Apple cihazları böyledir, iPhone ların genel özelliğidir bu, cihaz %90 a kadar hızlı dolar, %90 dan sonra çok daha yavaş sarj olur.
8 tane iPhone kullandım tam bir iPhone delisiyim :) kesinlikle normal bir durum endişelenicek birşey yok.

Arkadaşlar normal kaç yıllık iPhone kullanıcısıyım endişelenicek birşey yok, 2:30 saat iPhone için normalidir, istediğiniz kadar değişim yapın yine aynı sarj süresi olucak çünkü iPhone lar böyle :)

Şarjınız %100 olduğunda hemen prizden çekmeyin, nasıl %90 dan %100 e yavaş doluyorsa %100 olduğunda da 30 dakika gibi bir süre beklemenizde fayda var, %100 olması tamamen dolduğu anlamına gelmiyor ne kadar çok durursa %100 den düşmesi o kadar zaman alır. 0'dan 80'e 50dk, 80'den 100'e 45 dakikada sarj olabilen bi durumlari var iPhoneların umarım yardımcı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı