iPhone 6s vs Sony Xperia Z5

Z2 diye hatırlıyordum kusura bakmayın. Fakat yine fikrim aynı Sony ısınma sorunu olan bir işlemciyi yeni cihazında kullanmaz optimize edilmiştir elbette.

Arkadaşım bu tercih meselesi android ve ios çok farklı platformlar burada herkes kendi tercihini söylüyor bence 2 sinede bir göz at kendi istediğini seç bana sorarsan bence Apple her zaman daha iyi.

Xperia Z5'te ısı dağılımı için bakır borular ve termal macun var. Ayrıca 810'un en son sürümü olduğundan eskisi gibi ısınmıyor. Isınmayı bahane etmeyiniz.
Benim şahsi fikrimi sorarsan ben Apple'ı hiçbir zaman desteklemedim. Ama iOS seni uzun yıllar götürür şüphesiz. Daha stabil ve kimine göre daha şık.
Sony ise daha uzun pil ümrüne sahip, su geçirmez ve bana göre mükemmel bir tasarıma sahip.
Ben olsam 2500TL öder Sony alırdım ayfor o parayı haketmiyor..

Xperia Z5'te ısınma sorunu çözülmüş. Fakat daha ucuz fiyata S6 alarak daha iyi bir cihaza sahip olabilirsiniz.

Z5 ile iPhone 6s'i kıyaslamak ile Ferrari ile Murat 124'ü kıyaslamak gibi bir şey.
Belki bana fanboyluk yapıyorsun diyecek arkadaşlar olacaktır.
Fakat arkadaşlar, bir Z5 teknik özelliklerine ve tasarımına bakın, bir de iPhone 6s'e bakın.
Bazı insanlar Sony'nin 3-4 sene önceki Sony olduğunu sanıyorlar.
Kanımca her açıdan en kaliteli telefonları Sony üretiyor.
Sony'nin tek başarısızlığı pazarlama olayını iyi yapamıyor. Daha iyi bir PR ekibine ihtiyacı var.

Daha kötü bir tasarım ve daha kötü bir performans için neden 500 lira daha fazla verilsin ki?

Saygılarımla.

Z5 ile iPhone 6s'i kıyaslamak ile Ferrari ile Murat 124'ü kıyaslamak gibi bir şey.
Belki bana fanboyluk yapıyorsun diyecek arkadaşlar olacaktır.
Fakat arkadaşlar, bir Z5 teknik özelliklerine ve tasarımına bakın, bir de iPhone 6s'e bakın.
Bazı insanlar Sony'nin 3-4 sene önceki Sony olduğunu sanıyorlar.
Kanımca her açıdan en kaliteli telefonları Sony üretiyor.
Sony'nin tek başarısızlığı pazarlama olayını iyi yapamıyor. Daha iyi bir PR ekibine ihtiyacı var.

Daha kötü bir tasarım ve daha kötü bir performans için neden 500 lira daha fazla verilsin ki?

Saygılarımla.
Bende Z5 öneriyorum ve bende Sony'i gayet beğenen biriyim fakat verdiğin benzetme abartıya kaçıyor hatta iPhone kullanıcılarına haksızlık bile olur. 2 farklı işletim sisteminde donanımsal özellikleri direk karşılaştırmak bana göre yanlış olur diye düşünüyorum. iOS Android'e göre daha sade ve stabil çalışan bir sistem o yüzden daha hafif olduğu için daha iyi performans gösterebiliyor. (Aynı donanımlar ile karşılaştırma yapılırsa anlamında vermeye çalıştım örneği..)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı