Xperia Z5 Compact Vs iPhone 6s

Beni 2-3 yıl götürsün. Yavaşlama kasma gibi sorunlar olmasın. Sizce hangisini almalıyım?

eğer 4.5-5 sene gibi bir süre zarfında kullanacaksan iPhone 6S, onun haricinde 2-3 eğer çok yüklenmiyorsan 4 sene götürür seni z5 compact rahat ol ;) (y) :mutlu:

İki cihazdan herhangi birini alırsanız kasma, takılma sorunları yaşamazsınız.

Asıl soru, hangi işletim sistemini tercih edeceğiniz olmalı.

Bana kalsa android seçerdim. Ayrıca z5 compact'ın 4 seneden sonra az da olsa kasacağını, takılabileceğini düşünüyorum. Çünkü 4k teknolojisi her ne kadar güzel olsa da sistemin aşırı ısınmasına yol açacaktır. Bu da tabi ki çekirdek frekanslarının düşmesine hatta bazı çekirdeklerin kapanmasına yol açıcaktır. Durum iphone cephesinde de çok farklı değil. ios 8 den sonra bir çok optimizasyon sorunları ortaya çıkmış ve ios 7 deki optimizasyon performansını daha üst sürümlerde gösterememişlerdi. IOS9'da da pek çok optimizasyon sorunu çıkacağını belirtmekle beraber iphone 6s'in de z5 compact gibi 4 sene veyahut 4,5 sene dayanabileceğini düşünüyorum :cool:

Bana kalsa android seçerdim. Ayrıca z5 compact'ın 4 seneden sonra az da olsa kasacağını, takılabileceğini düşünüyorum. Çünkü 4k teknolojisi her ne kadar güzel olsa da sistemin aşırı ısınmasına yol açacaktır. Bu da tabi ki çekirdek frekanslarının düşmesine hatta bazı çekirdeklerin kapanmasına yol açıcaktır. Durum iphone cephesinde de çok farklı değil. ios 8 den sonra bir çok optimizasyon sorunları ortaya çıkmış ve ios 7 deki optimizasyon performansını daha üst sürümlerde gösterememişlerdi. IOS9'da da pek çok optimizasyon sorunu çıkacağını belirtmekle beraber iphone 6s'in de z5 compact gibi 4 sene veyahut 4,5 sene dayanabileceğini düşünüyorum :cool:
Yalnız kardeş 4K olan telefon Z5 Premium. Z5 Compact HD bir ekrana sahip.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı