iPhone 7 batarya değişimi sonrası batarya sağlık durumu

selcuksametmavi

Femtopat
Daha fazla  
ea774a32-06aa-4254-afc2-05441d8374ff.jpg

iPhone 7 marka telefonumun bataryasını yan sanayi başka bir batarya ile değiştirttim. Yaklaşık altı ay kullandıktan sonra batarya sağlık durumu kısmında böyle bir yazı çıktı, bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1006187

iPhone 7 marka telefonumun bataryasını yan sanayi başka bir batarya ile değiştirttim. Yaklaşık altı ay kullandıktan sonra batarya sağlık durumu kısmında böyle bir yazı çıktı, bunun bir çözümü var mı?
Bataryanızın ömrünün azaldığını, yakında kendi kendine kapanmalar sarj 100 iken bi anda 20 lere düşmeler gibi sorunlar başlayabilir. O yazıyı kaldırmak içinse yeni bir batarya takmanız gerekli diye biliyorum.

Bende 7 Plus kullanıyorum. Deji marka pil kullandım kaç tane böyle bir uyarı almadım. Sistemi komple sıfırlayıp tekrar yükleyin sorununuz çözülecektir eğer ki pilinizde donanımsal sorun yoksa. Hangi marka pil kullandınız?

Eki Görüntüle 1006187

Orijinal pil değişiminde bile 6 ay garanti verirler. Apple Yetkili bir serviste orijinal pil taktırmanızı tavsiye ederim.

Bende 7 Plus kullanıyorum. Deji marka pil kullandım kaç tane böyle bir uyarı almadım. Sistemi komple sıfırlayıp tekrar yükleyin sorununuz çözülecektir eğer ki pilinizde donanımsal sorun yoksa. Hangi marka pil kullandınız?

Abim değiştirtti pili hangi marka taktırttığını bilmiyorum.
Bataryanızın ömrünün azaldığını, yakında kendi kendine kapanmalar sarj 100 iken bir anda 20'lere düşmeler gibi sorunlar başlayabilir. O yazıyı kaldırmak içinse yeni bir batarya takmanız gerekli diye biliyorum.

Birkaç gündür böyle kullanıyorum pilinde çok bir değişiklik yok gibi yani benim kullanımımda pili ilk değiştirttiğimizde 6 7 saate yakın gidiyordu şimdi 6. saate yaklaşırken %5 falan kalıyor bataryayı değiştirmek de istemiyorum çünkü pahalı bir şey.
Orijinal pil değişiminde bile 6 ay garanti verirler. Apple yetkili bir serviste orijinal pil taktırmanızı tavsiye ederim.

Telefonun çoğu parçasını değiştirttik hoparlör, şarj girişi, ahize Apple servisine gitsem yaparlar mı yine de.

Müdahl.

Abim değiştirtti pili hangi marka taktırttığını bilmiyorum.

Birkaç gündür böyle kullanıyorum pilinde çok bir değişiklik yok gibi yani benim kullanımımda pili ilk değiştirttiğimizde 6 7 saate yakın gidiyordu şimdi 6. saate yaklaşırken %5 falan kalıyor bataryayı değiştirmek de istemiyorum çünkü pahalı bir şey.

Telefonun çoğu parçasını değiştirttik hoparlör, şarj girişi, ahize Apple servisine gitsem yaparlar mı yine de.

Müdahale ettiğiniz için Apple hiçbir tamir etmez. Bizzat içini açıp pil bandını sökip taktığım halde ücretli pil değişimi yapmadılar geçmiş olsun.

Geri
Yukarı