iPhone 7 kronik sorunları 8'de çözüldü mü?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Ahize bozulma yani cızırdama ve mikrofon bozulma sorunları devam ediyor mu? Kullanan arkadaşlar özellikle 8 Plus için yazabilir mi?

Ben 4 sene sorun yaşamadım ama geçen yaz itibariyle ahize ve buzzerdan çok az ses gelmeye başladı. Sakin bir yerde bile hoparlöre alarak telefonla konuşuyorum. Ama bu sorunun kronik değil de benden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü başka hiçbir yerde duymadım böyle bir şey. Cihaz 8 Plus.

Bu arada buzzerda sorun olmayabilir. Örneğin video izlerken ses az geliyor ama ses eksikliği ahizedeki sorundan dolayı da olabilir.

Yine de alınacaksa SE alınması taraftarıyım. 8 Plus da artık ömrünü doldurmaya yaklaşan bir cihaz.

Ben 4 sene sorun yaşamadım ama geçen yaz itibarıyla ahize ve buzzerdan çok az ses gelmeye başladı. Sakin bir yerde bile hoparlöre alarak telefonla konuşuyorum. Ama bu sorunun kronik değil de benden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü başka hiçbir yerde duymadım böyle bir şey. Cihaz 8 Plus.

Bu arada buzzerda sorun olmayabilir. Örneğin video izlerken ses az geliyor ama ses eksikliği ahizedeki sorundan dolayı da olabilir.

Yine de alınacaksa SE alınması taraftarıyım. 8 Plus da artık ömrünü doldurmaya yaklaşan bir cihaz.

Hocam 11 Pro kullanıyorum. Ahize sorununun aynısı bende de oluyordu kulak pamuğunu ıslatıp ahizeye sürdüm. Ve peçete ile sildim. Sorun düzeldi cayır cayır çalışıyor.

Hocam 11 Pro kullanıyorum. Ahize sorununun aynısı bende de oluyordu kulak pamuğunu ıslatıp ahizeye sürdüm. Ve peçete ile sildim. Sorun düzeldi cayır cayır çalışıyor.
Temizlemeyi ben de denedim ama donanımsal arıza var gibime geldi. İdare ediyor, 1 yıl içinde değiştireceğim zaten.

Apple hoparlör olarak ahizeyi kullanınca 7’de silinse bile düzelmiyor her telefonun bozuluyor. Babama 11 alınca bu 7 bana kaldı bende kendi Redmi Note 7 telefonumu sattım. Geçen sene bunun gene aynı mikrofon ve ahizesi değişmişti. BMW gibi para harcıyor telefon. Olmadı en son iyice bozulunca yaptırıp 1 sene daha kullanır satarım. İphone X modellerinde de ekran sorunları varmış mesela. En güzeli 8 Plus, XR ya da XS şu an.

Temizlemeyi ben de denedim ama donanımsal arıza var gibime geldi. İdare ediyor, 1 yıl içinde değiştireceğim zaten.

4 yılsa normal bunlar 1-2 senede gidiyor. Yani çözülmüş demektir.

Ahize sorunu şu an 11 Pro'da var 7'de olan arızılar biraz da şans işi şu an 7'de olanların çoğu 11 prodada var.

Neden 11 Pro ki? Mesela 11'de sorun duymadım hiç. Çok garip ya. Düzgün olsaymış XR yerine tercih edebilirdim.

Kronik sorunu olmayan telefon yok bu telefon şans işi ne denk gelirse.

Yeni konular

Geri
Yukarı