iPhone 7 nasıl?

Yani ne yalan söyleyeyim Iphone 7 alıcaksan hata yaparsın bence. Bir telefona o kadar para verip onlarca özellikten mahrum kalmak istemezdim açıkçası. Bu arada @poyraz_42 donmayan android yoktur diyorsun, o zaman soruyorum benim bir yıllık s7 cihazım nasıl ilk günkü gibi çalışıyor. Yada dayımın s5 model telefonu nasıl ilk günkü gibi çalışıyor bunu bana açıkla bakalım.

İstisnalar kaideyi bozmaz. Elbet donacak donmayan Android yoktur.

İstisnalar kaideyi bozmaz. Elbet donacak donmayan Android yoktur.
O zaman şunu soruyorum. Benim annem, babam ve kardeşimin kullandığı iphone 6 neden kasıyor bunu açıklarmısın? Yada babaannemin kullandığı ve sorunlu model olduğu bilinen s3 neden kasmıyor. Nedense bütün fanboylarda android ve kasma kavramları özdeşleşmiş, nedenini anlamıyorum hiç. Devir değişti gençler, artık alacağınız bütün orta ve üst seviye telefonlar ios ile stabilite olarak yarışır hale geldi bunu bir kere kafanıza sokun. Güvenliğe gelecek olursak, her zaman dediğim gibi eğer ne olduğu belli olmayan sitelerden birşey indirirseniz tabiki telefona virüs girer. Hala insanlar 4 sene öncesindeki Android telefonları şimdiki telefonlar ile bir tutuyor ya sinir oluyorum bu insanlara. Arkadaşa gelecek olursak hangisini isterse onu alsın, benim tek diyeceğim şey o kadar para vericeği bir telefonda onlarca özellikten mahrum kalmak hiç mantıklı değil bence.

O zaman şunu soruyorum. Benim annem, babam ve kardeşimin kullandığı iphone 6 neden kasıyor bunu açıklarmısın? Yada babaannemin kullandığı ve sorunlu model olduğu bilinen s3 neden kasmıyor. Nedense bütün fanboylarda android ve kasma kavramları özdeşleşmiş, nedenini anlamıyorum hiç. Devir değişti gençler, artık alacağınız bütün orta ve üst seviye telefonlar ios ile stabilite olarak yarışır hale geldi bunu bir kere kafanıza sokun. Güvenliğe gelecek olursak, her zaman dediğim gibi eğer ne olduğu belli olmayan sitelerden birşey indirirseniz tabiki telefona virüs girer. Hala insanlar 4 sene öncesindeki Android telefonları şimdiki telefonlar ile bir tutuyor ya sinir oluyorum bu insanlara. Arkadaşa gelecek olursak hangisini isterse onu alsın, benim tek diyeceğim şey o kadar para vericeği bir telefonda onlarca özellikten mahrum kalmak hiç mantıklı değil bence.

Peki neden onlara da Android aldırmadın da IOS seçtiler sence neden bunu onlara sordun mu hiç neden Iphone seçtiniz diye ?

Peki neden onlara da Android aldırmadın da IOS seçtiler sence neden bunu onlara sordun mu hiç neden Iphone seçtiniz diye ?
Çünkü onlar telefonun özelliklerine bakmıyorlar, sadece kullanmak için kullanıyorlar. Yoksa sadece özelliklerine göre alsalar kesin onlarıda Android kullanmaya teşvik ederdim. Ayrıca iphone 6 aldıklarına pişmanlar çünkü hepsinin bir kasma şikayeti var. Mesela siz diyorsunuz ya Swarm s7'de 3 defa uygulamadan atıyor diye, onlarda aynı şeyi farklı uygulamalarda yaşıyorlar.

Hocam boşuna tartışmaya girmeyelim sağlamlık ve stabilite açısından IOS her zaman öndedir. Ki zaten kendi ailenizin tercihi de bu yönde olmuş. Arkadaşım sen de hangisini tercih edeceğine kendin karar ver son kez ileteyim benim tercihim de IOS'dan yana olurdu.

Hocam boşuna tartışmaya girmeyelim sağlamlık ve stabilite açısından IOS her zaman öndedir. Ki zaten kendi ailenizin tercihi de bu yönde olmuş. Arkadaşım sen de hangisini tercih edeceğine kendin karar ver son kez ileteyim benim tercihim de IOS'dan yana olurdu.
Neyin sağlamlığı allahaşkına, bu dönemde hiçbir telefon 30, 40 cm yükseklikten düşmelere dayanamaz.

Neyin sağlamlığı allahaşkına, bu dönemde hiçbir telefon 30, 40 cm yükseklikten düşmelere dayanamaz.
Ya boşuna uğraşma sen kitap yazarsın adam "iOS stabil yhaaaa" der geçer.
Benim elimde 3 saatlik 6S kamerada arka arkaya 4-5 defa dondu. Açıyorum donuyor. Siriden gireyim diyorum donuyor. Tekrar normal gireyim diyorum donuyor açılıyor bulanık ekran kalıyor. Ama adam bunu kabul etmez yalan söylüyorsun der her Android kasıyor der iOS uçuyor der bırak uğraşma yahu boşuna sinirlenme.

Düzenleme:
Bir ekleme daha yapmak istiyorum. Shiftdeletede Hakkı Alkan zamanında bunu yapanın iPhone'u kitleniyor diye video çekti. Bakın bunu Apple sever Hakkı alkan yaptı orda söylediklerini de dinleyin. Kirlenen cihaz iOS 9.x.x(sürümü hatırlayamadım) 6S Plus düşünün 6S Plus o zamanın en güçlü Apple cihazı ve bu cihaz safaride donuyordu.

Son düzenleme:
"Abi ayfon yaa" :) Bunu demek bile ayrı :):):)

Komediye bak Android kullananlar Iphone sayfasında yazmak için yarışıyor resmen:) Kim ne seviyorsa neyi beğeniyorsa onu kullansın. Neyin kötülemesini yaşıyoruz karşılıklı? Bütün dünya oturup "Hmm Technopat'ta bazı kişiler Iphone önermiyor hemen elden çıkarmak gerek" mi diyecek:)

"Abi ayfon yaa" :) Bunu demek bile ayrı :):):)

Komediye bak Android kullananlar Iphone sayfasında yazmak için yarışıyor resmen:) Kim ne seviyorsa neyi beğeniyorsa onu kullansın. Neyin kötülemesini yaşıyoruz karşılıklı? Bütün dünya oturup "Hmm Technopat'ta bazı kişiler Iphone önermiyor hemen elden çıkarmak gerek" mi diyecek:)
Hayır tabikide. Buradaki tek sıkıntı insanların yanlış şekilde Android'i kötülemesi. Bizde bu insanları engellemek için iPhone sayfasındayız.

@Son Ispartalı Dostum ben iki sayfayı da izliyorum ama emin ol Iphone kötüleyenler daha fazla gerçekten. Daha doğrusu Android tavsiyesi verilmesine kesinlikle karşı değilim ama bazı kişiler var özellikle "Apple kötü, Iphone çöp" vs. gibi bir mantıktalar. Yardımcı olmaktan ziyade Iphone'a çamur atma uğraşında resmen:) Android veya Iphone önemli olan burada kullanıcıya ne kadar hitap ettiği.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı