iPhone 7 Pil Düzeyini Yanlış Gösteriyor

pentaboi

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Öncelikle merhaba. Kısaca özet geçiyorum. Yıllarca deji marka batarya kullandım bir problem görmedim. Geçen ay hiç tamir görmemiş açılmamış İPhone 7 cihazıma deji marka batarya taktım neredeyse bir aydır problemsiz kullanıyordum. Fakat bugün telefon sürekli kendini kapatıp açtı uygulamada donuyor yeniden açılıyor vs. bende araştırma yaptım çok çözüm bulamadım telefonu şarja taktım çok hızlı dolduğunu gördüm ne alakaysa ve telefonu yeniden açtığımda mesela %30 yazıyor ama birden %100 oluyor pil göstergesi. Orda bir sıkıntı var, pil düzeyi doğru göstermiyor. Ben pili hep yüksek gördüğüm için şarjdan alıp kullanıyorum ama aslında gerçek düzey %15 mesela. Bir süre kullanınca tak kapanıyor. Benim tezim bu yönde. Bunun çözümü nedir? Format falan yapmak istemiyorum. iOS 15.1 sürümde şu an. Uğraşamam geri uygulamaları ayarları yapmaya. Sağolun şimdiden. Not: iOS 14.8'deydi cihaz hiç problemim yoktu. Cihazı tanıdığımdan aldım. 3 ay oldu alalı. Güncellemeyi yükleyince bu hatalar oldu gibime de geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun tek açıklaması bataryanın orijinal olmaması. Aynı marka bataryayı 8 ay kullandım ve pil sağlığı %100'ün altına inmedi hiç. Ama şarjı çok çabuk bitiyordu. Orijinal yetkili servisten batarya taktırınca, sorunum düzeldi. Yani sorun batarya.
Ben normalde bu zamana kadar hep android kullandım pillerini değiştirdim vs. İphone’a yeni geçtim ve bu telefonu çözemiyorum kolay bi sorunu yok bir çok nedeni olabiliyor. Siz servis pile ne kadar verdiniz acaba onu sorayım bide ne zaman taktırdınız şu zamanda zamlanmıştır büyük ihtimal. Teşekkürler bu arada

Bende iPhone 7 kullanıyorum ve şarjım hızlı bittiği için sizin aldığınız bataryadan alacaktım. Biraz araştırdığımda o bataryayı takanların hep aynı sorunu yaşadığını gördüm. Anlaşılan iPhone telefonlara bu bataryalar uyumsuz.

Bende iPhone 7 kullanıyorum ve şarjım hızlı bittiği için sizin aldığınız bataryadan alacaktım. Biraz araştırdığımda o bataryayı takanların hep aynı sorunu yaşadığını gördüm. Anlaşılan iPhone telefonlara bu bataryalar uyumsuz.
gerçekten 100 tane yorum okudum herkesin alıp taktığı batarya eskisi ölüydü zaten çok iyiydi sabah takıyodum 1 günü çıkarıyordu felan ama bugün birden bunu yapmaya başladı. 1960mah olan model takılı bende 2300 olan model öyle yapıyor mu bilemem. dandiğe kaçtık diye oldu herhalde. (Güncelleme: telefonun şarjı şuan %100 ve hiç azalmıyor. 50 defa kapa aç yaptım fakat düşmüyor şarj geçmiş olsun)

Ben normalde bu zamana kadar hep android kullandım pillerini değiştirdim vs. İphone’a yeni geçtim ve bu telefonu çözemiyorum kolay bi sorunu yok bir çok nedeni olabiliyor. Siz servis pile ne kadar verdiniz acaba onu sorayım bide ne zaman taktırdınız şu zamanda zamlanmıştır büyük ihtimal. Teşekkürler bu arada
İphone kapalı kutu hocam, android gibi değil, Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gelerek otomatik ayarlayıp, kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. 6S'de böyle düzeliyordu sanırsam.

İphone kapalı kutu hocam, android gibi değil, Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gelerek otomatik ayarlayıp, kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. 6S'de böyle düzeliyordu sanırsam.
o zaten otomatikte olarak seçili. kapatıp denemedim deneyeceğim teşekkürler
Hocam yetkili servis biraz pahalıya takıyor. Ben zamanında 350 TL'ye taktırmıştım. Diğer model bataryaların çoğunu denedim, beni pek tatmin etmedi. FF Pro uzun süredir karşıma çıkıyor sürekli. Kızıl saçlı ablamız sayesinde öğrendik. Bu bataryayı deneyebilirsin. Bence diğer bataryalara göre daha iyi gibi.

iphone 7 modeline baktım 1960 mah 200 tl fiyatı var. deji 2300 mah 140 tl. aslında para olarak da en ucuzu en b*ku oluyo genelde. teşekkürler önerin için. aklımda dursun.

Geri
Yukarı