iPhone 7 Plus 128 GB yeniden başlatma ve Wi-Fi sorunu

S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Daha önce görmüştüm bununla ilgili konular ama hiçbirini okumamıştım, şimdi benim başıma geldi. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum ancak bu sorunu güncel olmayan yazılım kullanan iPhone kullanıcılarında da gördüm, ayrıca Apple destek ile yaptığım görüşme sırasında benim sorunumu yaşayan başka kullanıcılar var mı diye sordum, eğer yazılımsal bir sıkıntıysa elbet benim gibi Apple Destek'e başvuran olmuştur, en iyisi sormak olur diye düşünmüştüm ancak kimse arayıp bu sorunu yaşadığını belirtmemiş.

Sorunum tam olarak şöyle:

Telefonu yeniden başlatıyorum, yeniden başlatmamın ve telefonun kendine gelip açılmasının ardından telefon yine kendi kendini yeniden başlatıyor.

Buraya kadar her şey normal, başlatırsa başlatsın. Asıl sorunu bundan sonra fark ettim:

Telefonun kendini yeniden başlatmasının bir sebebi var, ben elle yeniden başlattığımda Wi-Fi aktif bir şekilde çalışıyor ve bağlanıyor. Wi-Fi'a bağlandıktan sonra cihaz kendi kendine yeniden başlıyor. Kendini yeniden başlattıktan sonra panele baktığımda Wi-Fi'ın açılabilir olmadığını görüyorum, gri renkte ve üzerinde bir çizgi var. Ayalardan da açılması mümkün değil.

Yani ben yeniden başlattığımda her şey normal, sonra ne oluyorsa bir şey telefonu tetikliyor ve kendini yeniden başlatma gereği duyuyor. Yeniden başlatmasının ardından Wi-Fi kullanılamaz halde oluyor.

Bunun yanında da operatöre bağlanılamadığını fark ettim. Hem Wi-Fi'a, hem de operatörüme bağlanamıyorum, cihaz tamamen ulaşılmaz durumda.

Telefonu birkaç gün önce birkaç kez sıfırladım, yani temiz bir cihaz, 100GB'dan fazla yeri var, herhangi bir donma veya farklı bir sorunla karşılaşmadım. Pil sağlığı da maksimum performansı destekler durumda, Apple Destek ile görüştüğümde tüm donanımlara tek tek baktılar, pil dahil hiçbir bileşende donanımsal bir sorun olmadığı belirtildi.

Bu sorunu yaşayanınız var mı? Forumda sanki birkaç konu görmüştüm, şimdi bulamadım hiçbirini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun modeminde sıkıntı var gibi gözüküyor. Eğer Apple Zorlu’ya yakınsanız randevu alıp, sorununu belirtip ücretsiz test isteyebilirsin. Modeliniz A1784 mü yoksa A1661 mi?

Telefonun modeminde sıkıntı var gibi gözüküyor. Eğer Apple Zorlu’ya yakınsanız randevu alıp, sorununu belirtip ücretsiz test isteyebilirsin. Modeliniz A1784 mü yoksa A1661 mi?
Direkt bir servise götürdüm telefonu uzun bir süre cevaplanmayınca başlık. Bataryayı kontrol ettiler, ondan kaynaklanmıyormuş. Şimdi de anakarta bakıyorlar, en iyi ihtimalle anakart değişir bu saatten sonra. Onun yanına bir de bataryayı yeniletiriz.

Bu telefonu yeniletmek yerine sanırım iPhone 11 128GB ya da daha üst bir model alacağım sanırım, bakalım. Model konusunda bilgim yok, ne zaman alındığını da hatırlamıyorum maalesef. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Direkt bir servise götürdüm telefonu uzun bir süre cevaplanmayınca başlık. Bataryayı kontrol ettiler, ondan kaynaklanmıyormuş. Şimdi de anakarta bakıyorlar, en iyi ihtimalle anakart değişir bu saatten sonra. Onun yanına bir de bataryayı yeniletiriz. Bu telefonu yeniletmek yerine sanırım iPhone 11 128GB ya da daha üst bir model alacağım sanırım, bakalım. Model konusunda bilgim yok, ne zaman alındığını da hatırlamıyorum maalesef. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Rica ederim, direkt anakart değişimi işin içine girerse tamir fiyatı çok yüksek olur. Bence de yenilemek yerine 11 almak daha mantıklı. Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı