iPhone 7 Plus aşırı ısınıyor ve şarjı hızlı azalıyor

kida

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 7 Plus model telefonum nedensiz yere çok ısınıyor ve şarjı çok hızlı gidiyor. Maksimum 1 ay öncesine kadar rova marka pil ile değişim yaptım. Pil yüzdesi %100'ken 5 dakika içinde %4 şarj gidiyor 🤣

Telefoncuya götürdüm %90'a kadar şarj etti, video testine soktu, nereden baksan 45 dakikada %4 şarj falan gitmişti. Neden böyle oluyor anlayamıyorum.

Az önce telefonu yeniden başlattım, başlattığım gibi buz gibi telefon alev hale geldi. Pilde bir sorun olduğunu düşünmüyorum sadece telefon sebepsiz yere çok ısınıyor. Bana cözüm yolu gösterin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üst model kullanıyorsunuz galiba bu cihazlar zaten anormal derecede ısınıyor. Yıl olmuş 2023 ısınması normal değil mi?
Normal kullanimda cok isiniyor demis. Ayrica suan benim bu cihazi kullanan tanidiklarim var hiçbirinde böyle bir sikayet görmedim. Pil degisiminde zarar verilmis olabilir. Cihazin ici temiz olmayabilir. Cok neden var.

Hocam ben 7 plus kullanırken bende de aynı sorun vardı kullanan arkadaşlarımda da bunun pil ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum bende deji ile değişim yapılmadan önce de ısınıyordu sağlık 76 iken değişimden sonra sağlık 100 ken de ısınıyordu deji marka olmasına rağmen. Sıkıntı etmeyin ısınmasını telefoncu teste bile sokmuş bence elden çıkarın satın eğer rahatsız oluyorsanız.

İphone virüs bulaşmaz ios kısıtlamaları sayesinde.
Hocam şimdi çevremde aynı cihazı kullanan bir kaç kişi daha var onlarda böyle bir problem olmuyor neden bilmiyorum ama telefonda safariyi açtığım gibi ısınmaya başlıyor şarjın hızlı gitme sebebide bu kılıfın içinde pamuksu bisey vardı sinirden onu soktum belki ondandır diye 😄

Normal kullanimda cok isiniyor demis. Ayrica şu an benim bu cihazi kullanan tanidiklarim var hiçbirinde böyle bir sikayet görmedim. Pil degisiminde zarar verilmis olabilir. Cihazin ici temiz olmayabilir. Cok neden var.

Pilin değişiminde zarar gelmis olabilir gerçekten bir yavaslık hissettim değiştirdiğim gün bilmiyorum yani götürdüm telefoncuya garantisi var diye teste soktu düzgün çalıştı eve gittim yine bozuldu anlamadım ne oldugunu telefon pil tasarrufunda alev hale gelirken adam pil tasarrufu olmadan 45 DK %4-5 şarjı götürdü ya.

Geri
Yukarı