iPhone 7 Plus PUBG kasma sorunu

Berat Aydogdu

Hectopat
Arkadaşlar iPhone 7 Plus telefonumda her şey yolunda gözüküyör ama PUBG oynadığım zaman oyunun ortasında çok fena kasıyor. Sizce nedeni nedir, ne yapmalıyım, servise göndersem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük bir cihazı fiziksel olarak soğutmanın pek fazla bir yolu yok. Oyunlar işlemcisini sonuna kadar kullanıyor ve parlaklık da buna ek yük oluyor. Parlaklık %50’yi geçmediği sürece ısınmanın performans düşürecek kadar olacağını sanmıyorum. @XtrX

Kardeşim de benim 7 Plustan oynuyor fakat hiç donduğunu görmedim. En yüksek ayarlarda 3-4 saat takılıyor fakat ekran parlaklığı yüksek seviyede değil.

Hotspot özelliği ve parlaklık genellikle ısınmanın sebebi oluyor. Ben de aynı cihaza sahibim. Sadece parlaklığı açarsam veya hotspot özelliğini kullanırsam ısınmadan dolayı yavaşlıyor. Bunun dışında batarya orijinal değilse veya şarja takılıyken kullanılırsa da ısınır. @dansemacabre

5000 tl'yi buna mı istiyorlar?
O paranın yarısını devlet istiyor. Lütfen konuyu Android vs iPhone’a getirmeye çalışma. Soruna çözümün yoksa yazma.
Kardeşim de benim 7 Plustan oynuyor fakat hiç donduğunu görmedim. En yüksek ayarlarda 3-4 saat takılıyor fakat ekran parlaklığı yüksek seviyede değil.
@XtrX Al. Ben de 7 ile hiç kasmadan oynuyorum.

O paranın yarısını devlet istiyor. Lütfen konuyu Android vs iPhone’a getirmeye çalışma. Soruna çözümün yoksa yazma.

@XtrX Al. Ben de 7 ile hiç kasmadan oynuyorum.
Az da olsa haklı. Direkt böyle tepki vermemiz doğru değil fakat parlaklığı yükseltince ısınmasının önüne geçmenin de fiziksel çok fazla bir yolu yok. Herkes para verdiği cihazın tüm özelliklerini kullanabilmek ister. Vergiler uçuk olmasa dahi ilk çıkış fiyatları yine de yurtdışında bile biraz pahalı oluyor. Telefonun içerisine de fan koyacak değiller.

Geri
Yukarı