iPhone 7 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Bütçe
3200

Aspendos34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bana en az 3-4 yıl götürecek bir telefon lazım ve pazar gününe kadar karar vermem lazım. Sizce hangisini almamı önerirsiniz? Bütçe maksimum 3200-3300 TL.

iPhone 7 ikinci el tertemiz hiçbir sorunu yok (2200-2400TL arası)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro sıfır (3200TL)

Farklı şehirde üniversite okuyacağım için sarj bakımından olsun, sosyal medyaydı, oyundu vs. zaman geçirebileceğim bir telefon lazım.

(Ikinci el iPhone 8 almayı da önerdim babama ancak ikinci el telefon için 3K'nın üstünde vermeyi ne kadar ısrar etsem de kabul etmedi maalesef.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bana en az 3-4 yıl götürecek bir telefon lazım ve pazar gününe kadar karar vermem lazım. Sizce hangisini almamı önerirsiniz? Bütçe maksimum 3200-3300 TL.

iPhone 7 ikinci el tertemiz hiçbir sorunu yok (2200-2400TL arası)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro sıfır (3200TL)

Farklı şehirde üniversite okuyacağım için sarj bakımından olsun, sosyal medyaydı, oyundu vs. zaman geçirebileceğim bir telefon lazım.

(Ikinci el iPhone 8 almayı da önerdim babama ancak ikinci el telefon için 3K'nın üstünde vermeyi ne kadar ısrar etsem de kabul etmedi maalesef.)

Eğer pilin seni memnun etmesini istiyorsan Note 9 Pro al. iPhone 7 2.5 sene gideri var ama Note 9 Pro 3 yıl seni rahat götürür şahsen. Ama iPhone yazılımıda farklı bir iPhone 7 kullanıcısı olarak uzun yıllar götürmesi için Note 9 Pro önerebilirim.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro'ya o kadar bütçe ayırabiliyorsan ikinci el iPhone 7 Plus alabilirsin. Fakat uzun süre götürmeyecektir. Gerek batarya gerekse yazılımsal desteğin kesilmesi sebebiyle ikinci el eski model iPhone almanı önermiyorum. Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128 GB modelini alırsan 3 yıl rahatlıkla kullanırsın. Fakat iPhone 7 veya 7 Plus en fazla 2 yıl.

Peki bir şey daha soracağım bu kaçak IMEI atan telefonculardan alsam bir sorun olur mu? Adam Xiaomi Redmi Note 9 Pro'yu sıfır jelatini üstünde sahte IMEI ile 64 GB olanını 2200 128 GB olanını 2500'den satıyor mağaza adını vermeyeceğim tabii ki sadece merak ediyorum yarın öbürgün başımı ağrıtır mı ağrıtmazsa 1K zarar etmeyeyim gidip Teknosa'dan vs alacağıma.

Peki bir şey daha soracağım bu kaçak IMEI atan telefonculardan alsam bir sorun olur mu? Adam Xiaomi Redmi Note 9 Pro'yu sıfır jelatini üstünde sahte IMEI ile 64 GB olanını 2200 128 GB olanını 2500'den satıyor mağaza adını vermeyeceğim tabii ki sadece merak ediyorum yarın öbürgün başımı ağrıtır mı ağrıtmazsa 1K zarar etmeyeyim gidip Teknosa'dan vs alacağıma.
Sahibinden üzerinden güvenilir bir satıcı bulabilirseniz evet alınabilir. Eskiden Facebook grupları aracılığı ile satılırdı ama artık devir değişti. Telefoncular getirtip aynı işlemi yapıp Sahibinden üzerinden satıyor. Fakat kötü bir yanı var o da cihazın herhangi bir garantisinin olmaması. Tek muhattabınızın satıcı olması. O yüzden güvenilir,referansı olan birinden alın derim.

Sahibinden üzerinden güvenilir bir satıcı bulabilirseniz evet alınabilir. Eskiden Facebook grupları aracılığı ile satılırdı ama artık devir değişti. Telefoncular getirtip aynı işlemi yapıp sahibinden üzerinden satıyor. Fakat kötü bir yanı var o da cihazın herhangi bir garantisinin olmaması. Tek muhattabınızın satıcı olması. O yüzden güvenilir, referansı olan birinden alın derim.

Tamamdır teşekkür ederim.

Tabii ki Redmi Note 9 Pro. Üstelik telefon sıfırmış. İkinci el almayın sakın. Belki içinde kötü programlar var. Belki takip ediliyorsunuzdur ya da hangi site ve uygulamalara girdiğin görünür. Üstelik iPhone 7'nin ekranı çok küçük ve hafızası da düşük.

Geri
Yukarı