iPhone 7 Wi-Fi çok yavaş

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar. Superonline maceramızın sonuna gelerek pazar günü TürkNet'e geçtik. An itibariyle 35MB indirme 6MB yükleme hızım var. Bilgisayar ethernet kablosu ile bağlı ve hiçbir sıkıntı yok. Evdeki diğer telefonlar Wi-Fi ile bağlı ve bunlarda da herhangi bir sıkıntı yok. Ancak gelin görün ki kendi telefonum TürkNet'e geçtiğimizden beri o kadar yavaş ki anlatamam. Instagram'a giriyorum hiçbir fotoğraf yüklenmiyor, hatta 1-2 dakika sonra Wi-Fi komple kopuyor. Oyun oynuyorum Ping'ten oynanmıyor.

Sonrasında Speedtest yapmak geldi aklıma. Bilgisayardan yaptığımda 8 ping 35 indirme 6 yükleme alırken, telefonumda 10 ping, 0.34 indirme ve 0 küsur yükleme yaptığını gördüm. Sorunun nerede olduğunu bilmiyorum. Klasik ağı unut tekrar bağlan, hard reset ve ağ ayarlarını sıfırlama işlemlerini yaptım ancak sorunum hala çözülmedi. Herhangi bir Mac filtreleme de yapılmadı, arayüzden kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin bu problem yaklaşık son 1 haftadır bende de var. Bende de Whatsapp ve Telegrama girince bağlanıyor yazısı çıkıyor ama uzunca bir süre bağlanmıyor. Telefonun kendi internetine geçince veya işyerimde kullandığım internette bu sorunu yaşamıyorum. O yüzden sorun çok yüksek ihtimalle TurkNette. Ben de zaten daha bugün başka bir servis sağlayıcısına geçmek için işlemleri başlattım.

2.4G var evet. Şu an Iphone 5S telefonu da benim yaşadığım problemin aynısını yaşıyor. WiFi açtığımızda hiç görmüyor, güç bela bağlanırsak yavaşlıktan ölüyor ve kopuyor da zaten. Bu arada modemin yanındayız, yani bir uzaklık faktörü yok.

2.4G var evet. Şu an iPhone 5S telefonu da benim yaşadığım problemin aynısını yaşıyor. Wi-Fi açtığımızda hiç görmüyor, güç bela bağlanırsak yavaşlıktan ölüyor ve kopuyor da zaten. Bu arada modemin yanındayız, yani bir uzaklık faktörü yok.

Hocam belki yardımcı olacak sorun ayarlarını söylüyorum kesin olmamakla beraber. Eğer telefonlarınız Bluetooth'u açıksa kapatıp deneyin. Bunu zaten yapmışsınızdır zaten diye tahmin ediyorum. Sonra ise modem arayüzüne girip stbc-tx modu gibi bir ayar olması lazım kablosuz ayarlar sekmesi adı altında. Onu açıksa kapalı kapalıysa açık duruma getirir misiniz? Bende de aynı sorun vardı bu dediğim yöntemle çözdüm. Belki işinize yarar.

Geri
Yukarı