iPhone 7'den iPhone 11'e geçilir mi?

Telefondan beklentiniz nedir? Ne yapmak istiyorsunuz da yapamıyorsunuz? Sırf üst model almak için mi alıyorsunuz?

Soruların cevabını verince kendi sorunuza cevap bulabilirsiniz.
Geçmek istememin nedeni artık iPhone 7’nin çağımızdaki birçok özellikten geri kalması.Örneğin gece modu,geniş açı,portre gibi özelliklerin olmaması can sıkıcı.Ayrıca bataryası yine günümüzde çok geride.Benim şikayetlerim bunlardı.

Arkadaşlar iPhone normal telefon değil. iPhone 7 aldığınız fiyat ne zaman aldığınıza bağlı olarak 2-3k arasındadır. Şimdi satmak isteseniz, temiz ve kutuluysa 2 bin - 2.250 TL civarında olacaktır. Peki, hangi Samsung veya X cihazı alıp, 5 sene sonra aynı fiyata satabilirsiniz? (Enflasyon falan filan karıştırmaya gerek yok) iPhone 7 daha fazla değer kaybetmeden satılı, iPhone 11 alınır. 3 4 sene kullandıktan sonra da en az 4 5 bin TL'e satılır. Değer kaybetmeyen bir cihaz. Diğer markalar gibi senede xx adet model çıkartmadığı için değeri her zaman çok az ve yavaş düşer.

Kamerasından ve bataryasından şikayet etmişsiniz. Peki, kamera özelliklerini ne kadar kullanıyorsunuz? Günde 1 tane fotoğraf çekiyorsanız bu paraya değer mi?

Batarya konusuna gelince, yeni bir batarya işinizi görecektir.

Size tavsiyem Android sıkıntınız yoksa daha iyi bir telefon olan S21 almanız ancak Android istemem derseniz tabii ki geçilir 11'e.

Bence fiyatı çok iyi şu an S21'in.

Aga sen Samsung TR CEO'su falan mısın? Sürekli iPhone bölümünde millete Samsung satmaya çalışıyorsun da.

Ayrıca iPhone 11 sahibi olarak, eski bir iPhone cihazında (8 ve öncesi) 11 ve üstü modele geçmek aşırı büyük ayrıcalık, deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Bütçe uygunsa geçebilirsiniz.

Aga sen Samsung TR CEO'su falan mısın? Sürekli iPhone bölümünde millete Samsung satmaya çalışıyorsun da.

Ayrıca iPhone 11 sahibi olarak, eski bir iPhone cihazında (8 ve öncesi) 11 ve üstü modele geçmek aşırı büyük ayrıcalık, deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Bütçe uygunsa geçebilirsiniz.
Daha çok PS CEO’su. Xbox alacak herkese PS önerip duruyor.

Geri
Yukarı