iPhone 8 mi iPhone SE (2020) mi?

Neredeyse 2 aydır SE kullanıyorum. 8 almak mantıklı değil. Çünkü; işlemcisi eski, kamerası eski teknnoloji, bir kaç yıl sonra desteği kesilecek, vb. gibi sebepler bile başlı başına alınmaması için yeterlidir. Telefonun bana ve birçok kişiye göre tek sıkıntısı ( eğer küçük ekranı dert etmiyorsanız) bataryasıdır. Fakat ben kullandığım 2 aylık sürem boyunca ortalama 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum; fakat herhangi bir oyun oynamamakla birlikte, Instagram, Spotify gibi bir çok sosyal uygulamayı çok aktif kullanuyorum. Bir günü rahat çıkarıyor. Aklında bir soru varsa sorabilirsin.

Neredeyse 2 aydır SE kullanıyorum. 8 almak mantıklı değil. Çünkü; işlemcisi eski, kamerası eski teknnoloji, bir kaç yıl sonra desteği kesilecek, vb. gibi sebepler bile başlı başına alınmaması için yeterlidir. Telefonun bana ve birçok kişiye göre tek sıkıntısı ( eğer küçük ekranı dert etmiyorsanız) bataryasıdır. Fakat ben kullandığım 2 aylık sürem boyunca ortalama 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum; fakat herhangi bir oyun oynamamakla birlikte, Instagram, Spotify gibi bir çok sosyal uygulamayı çok aktif kullanuyorum. Bir günü rahat çıkarıyor. Aklında bir soru varsa sorabilirsin.
Küçük ekranını beğendiğim için SE çok mantıklı gelmişti bana da, pil konusunda da oyun hemen hemen hiç oynamadığım için pil en son düşündüğüm şeylerden biri oldu zaten. :)

iPhone SE çok güzel bir telefon ama pil ömrü konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Onun dışında severek kullanırsın.

En çok hataya düşülen konu bu herhalde.
SE daha güncel, daha güçlü ve daha kompakt.
8 ise batarya olarak daha iyi.

Hocam illahk ikisi arasında kıyasla diyorsan tabiikide SE. Fakat SE'de face ID teknolojisi bile yok. Apple artık tüm telefonlarını face ID teknolojisine döktü. SE bu zamana göre Apple için geride kalmış bir model.

Hocam illahk ikisi arasında kıyasla diyorsan tabiikide SE. Fakat SE'de face ID teknolojisi bile yok. Apple artık tüm telefonlarını face ID teknolojisine döktü. SE bu zamana göre Apple için geride kalmış bir model.
Nasıl geride kalmış?

Parmak izi okuma sensörleri hala çoğu modelde mevcut.

Bataryayı göz ardı edecekseniz tartışmasız SE, zaten iPhone 8'in geliştirilmiş hali diyebiliriz.

Öncelikle bilgi, sonra imla.

Hayır Apple tüm telefonlarında Face ID teknolojisini kullanmıyor. iPhone SE geri kalmış bir model değil, uygun fiyatlı bir model. Face ID istiyorsan 200 dolar fazladan veriyorsun, daha güzelini alıyorsun.

En çok hataya düşülen konu bu herhalde.
SE daha güncel, daha güçlü ve daha kompakt.
8 ise batarya olarak daha iyi.
Bataryası daha iyi amper değeri olarak kağıt üstünde. Ama A11 işlemcisi A13'ten daha fazla güç tüketiyor. A13'ün güç tüketimi az olduğundan ve 7nm olduğundan Apple batarya kapasitesini küçültüp, yine 8 ile aynı batarya süresini sağlıyor SE 2020'de.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'da İPhone 8'e göre daha uzun süre gitmiş bataryası. A13 işlemcisi sayesinde tabii.​

Yeni konular

Geri
Yukarı