iPhone 8 pil sağlığı %84 ise değiştirilmeli mi?

Klasik tüyolar dışında neler yapabilirim?
iPhone'larda telefon yetersiz güçten dolayı kapandığı zaman telefon işlemci hızını düşürüyor hocam. Pil performansı kısmında size bununla ilgili bir bildirim de sunuyor. Eğer böyle bir durum olursa telefonun işlemci hızını oradan tekrar yükseltmek yerine biraz daha düşük hızda kullanmayı deneyebilirsiniz batarya ömrünüzü uzatacaktır.

Ben 27 ay iPhone 8 Plus kullanmıştım. Çok temiz kullandım. Satmaya karar verdiğimde pil sağlığım %82 idi. Dedim ki satmadan önce komple sıfırlayım da satana kadar YouTube izlerim falan falan, takılırım sonra basit bir sıfırlama ile alacak olan kişiye veririm.

Yedekleri aldım, 11 Pro Max'i aldım geçtim. Sonra 8 Plus'ı dfu moda alarak sıfırladım. Pil sağlığım %87'ye çıktı. İsterseniz deneyin fazla veriniz yoksa. Yukarı doğru çıkabilir.

Bunun dışında %80 altına inince zaten servis uyarısı veriyor. Benim tavsiyem telefon şarj seviyesi %20 %19 gibiyken telefon kapanıyorsa, o halde geldiyse Apple yetkili servisi'nde orijinal pil ile değişimi yapılmalıdır.

Dfu ile nasıl sıfırlanıyor bilmiyorum fakat bundan birkaç ay önce iTunes üzerinden fabrika ayarlarına geri döndürmüştüm. Değişmemişti.

IPhone'larda telefon yetersiz güçten dolayı kapandığı zaman telefon işlemci hızını düşürüyor hocam. Pil performansı kısmında size bununla ilgili bir bildirim de sunuyor. Eğer böyle bir durum olursa telefonun işlemci hızını oradan tekrar yükseltmek yerine biraz daha düşük hızda kullanmayı deneyebilirsiniz batarya ömrünüzü uzatacaktır.

Şu an herhangi bir uyarı çıkmıyor zaten hocam. En yüksek performans yeterliliği diyor. Zaten telefon %20'lerde kapanmıyor. Pil yüzdesi birden fırlayıp çakılmıyor. Sadece hızlı bitiyor.

Hocam %80'in altına düşene kadar gerek yok derinden teknoloji kanalındaki performans ve batarya ömrü videolarını izlemenizi tavsiye ederim bendeki iPhone 6S hız olarak iPhone 7 Plus ve Samsung tarafında A71'e kafa tutuyor hem de %100 pil sağlında sarjı çekerim takarım dikkat etmem 5-6 ekran süresi alıyorum bir de Apple teknik servise fazla para vermeyin dışarıda 200 TL'ye değiştirebilirsiniz.

Hocam %80'in altına düşene kadar gerek yok derinden teknoloji kanalındaki performans ve batarya ömrü videolarını izlemenizi tavsiye ederim bendeki iPhone 6S hız olarak iPhone 7 Plus ve Samsung tarafında A71'e kafa tutuyor hem de %100 pil sağlında sarjı çekerim takarım dikkat etmem 5-6 ekran süresi alıyorum bir de Apple teknik servise fazla para vermeyin dışarıda 200 TL'ye değiştirebilirsiniz.

iPhone 8 için powerbankli kılıf falan var mı acaba ya? Smart battery Case'ler artık satılmıyor galiba çünkü Apple Store'da mevcut değil yazıyor. N11 de falan 550 TL'ye satılıyor ama orijinal değil. Güvenilir bir markanın öyle bir ürünü var mı?

iPhone 6s cihazımın pilinde "servis" ibaresi var, uyuşukluğumdan hala kullanıyorum. Bekleme modunda bir günden fazla kullanabiliyorum. Soğuk havada şarjı doluda olsa biranda %3 %5 civarına düşerek kapanıyor.

Benimki neredeyse bir yıldır %81'de sabitlendi kaldı. Herhangi bir sorun yaşamadığım için değiştirmeyi düşünmüyorum. Bence pil sağlığı büyük ölçüde yazılımsal bir değer. Eğer günlük kullanımda size sıkıntı yaratıyorsa, aniden şarjı çok hızlı gidip kapanıyorsa, geceden sabaha kadar şarjı çok yiyorsa değiştirin. Yoksa gittiği yere kadar kullanın.

Geri
Yukarı