iPhone 8 pil sağlığı çok çabuk düşüyor

Lynburk

Centipat
Geçen sene iPhone 8 aldım şu an pil sağlığı %88 ve %5’lik kısım sadece 2 ayda düştü. Genelde %20 olduğunda şarja takıyorum bazen bunun altında da taktığım oluyor. Çıkartırken de en az %80’de çıkartıyorum bunun altında çıkarttığımda nadir. Böyle giderse 2. yılını doldurmadan pil sağlığında servis yazacak. Orijinal bataryası da pahalıdır zaten. Sizce ne yapmalıyım daha uzun ömürlü nasıl kullanabilirim?

Böyle şeylere çok takılmayın. Servis yazana kadar kullanın yarı yolda bırakmaz. Sana bir şey söyleyeyim telefona format at o değer artacaktır. Neye göre belirleniyor bu değer bilmiyorum ama koymasalardı keşke herkes sıkıntıya giriyor.

Böyle şeylere çok takılmayın. Servis yazana kadar kullanın yarı yolda bırakmaz. Sana bir şey söyleyeyim telefona format at o değer artacaktır. Neye göre belirleniyor bu değer bilmiyorum ama koymasalardı keşke herkes sıkıntıya giriyor.

Haklısınız. Telefonu aldığımdan beri pilin gidişatında hiç kısalma olmadı. Ama o yüzdeyi görünce sıkıyor beni.

Pil kullanım istatiklerinize bağlı bu değer. Bu işlemi yapan sadece bir algoritma ve bazen yanlış değerlerde verebiliyor bunu Apple'da açıklamıştı zaten. Yani her güncellemede ve sıfırlama işleminde pil sağlığı değerinin artması bu yüzden oluyor.

Servis yazısı çıkana kadar kullanın. Eğer cihazın yavaşladığını düşündüğünüz zaman Pil Sağlığı'nda ''En Yüksek Performans Yeterliliği'' kısmına bakın ve eğer varsa etkisizleştir yazısına dokunun.

Not: Eğer bu işlemi yaparsanız cihazın olup olmadık yerde kapanma sıklığı artacaktır. Sistem cihazın kapanmasını önlemek için cihazı en iyi şekilde optimize eder ve normal olarak cihaz yavaşlar.

Eğer ciddi derecede pil sağlığınız düşerse bunu cihazınızda bilir zaten bu durumda da uyarı mesajı gelir.

Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgileri Apple destek makalelerinde bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı