iPhone 8 pil sağlığı düşüyor

Tüm bataryalarda uyarı veriyor, mesele bu. Deji iyidir, kötüdür bilemem. Müşteri getirir ise takarız :D

iPhone 5 bataryamı 1800 götürdüm ama hücreseli açarsam su gibi gidiyordu :d
Wifi açıyorum sadece yoksa öğlen vakti yolda bırakır herhalde benimki. :D

Pil değiştirmeyi düşünüyorum fakat 1 yıldan fazla kenarda duran telefondan söz ediyoruz :) İşin garip kısmı %87 de bıraktığımda iOS 16.0.3 yükledikten sonra %82 olup iOS 15.7 kullandığımdan beri %80>%79>%76 ya düşmesi garip geldi. Manuel kalibrasyon veya Kendi kendine düzelmesi söz konusu olabilir mi ? Şarj ederken kablo olarak BaseUS Cafule 2.4A serisini kullanıyorum şarj adaptörü olarak orjinal Samsung Hızlı şarj TA20 kullanıyordum sorun başladığında Samsung'un Galaxy S3'ün 5 wattlık adaptörüne geçiş yaptım

Samsung en sorunlu telefonu helal valla :D

Pil değiştirmeyi düşünüyorum fakat 1 yıldan fazla kenarda duran telefondan söz ediyoruz :) İşin garip kısmı %87 de bıraktığımda iOS 16.0.3 yükledikten sonra %82 olup iOS 15.7 kullandığımdan beri %80>%79>%76 ya düşmesi garip geldi. Manuel kalibrasyon veya Kendi kendine düzelmesi söz konusu olabilir mi? Şarj ederken kablo olarak Baseus Cafule 2.4A serisini kullanıyorum şarj adaptörü olarak orijinal Samsung Hızlı şarj TA20 kullanıyordum sorun başladığında Samsung'un Galaxy S3'ün 5 wattlık adaptörüne geçiş yaptım

Bataryayı tam boşalt ve tam doldur dene.

Konu fazla karıştı, arkadaşımızın batarya değişmeli, masrafı 450 TL :D

Apple yan sanayi ürünlere XS itibaren özellikle bataryalarda yan sanayi uyarısı veriyor. Firma aslında ne kadar kontrolcü olduğunu gösteriyor. Ben Apple taktığı bataryadan daha iyisini takmama müsaade etmiyor. Gidip batarya içine chip yerleştirmiş. Apple tehlikeli bir firma.

:) bu senin güvenliğin için taktırıp yan sanayi lisanssız sertifikasız bataryayla kendine zarar verme diye. Neyi tartışıyorsunuz ki adamlarda XS ve üzeri batarya değişimi 69 dolar bizde 1400 TL :) tartışmamız gereken konu bu.

Benim de İphone 8 Plus telefonda pil sağlığı servis olarak gözükmekle maksimum pil kapasitesi de %74 gözüküyor. Telefonu ilk çıktığı zaman almıştım. Wifi Bluetoth vs hep açık (konum hariç) ancak artık gün boyunca yetmiyor bana. Pilini değiştirsem fayda sağlar mı bilmiyorum? Kimisi değiştir diyor kimisi değiştirme daha kötü olur diyor. Çok kararsız kalıyorum. Bu gidişle yeni bir telefon alacağım gibi gözüküyor...​

Geri
Yukarı