iPhone 8 Plus'ı iPhone X ile değiştirme

SkenDestroy

Kilopat
Daha fazla  
iPhone 8 Plus sahibiyim, 9 aylık cihazım. Telefonun kabalığından gerçekten bunalmış durumdayım, sizce satıp sıfır X ile değiştirmek mantıklı mı? Note 8 kullanan arkadaşımın telefonu gayet zarif dururken 8 Plus kullanırken gerçekten kaba duruyor.

X gerçekten apple dünyasında bir çok şeyi değiştirdi. Kullanım arayüzü çok daha hızlı öncelikle ve gereksiz home tuşu da kalkması sebebi ile daha da hızlı kullanıyorsunuz cihazı.

Son 5 yılda bir çokkez cihaz değiştirdim işim itibari ile mobil sektörde çalıştım , çalışıyorum. LG Apple ve Huawei arasında gidip geldim. X en iyi iphone.

Yılbaşı sonrası hanımda'da 8 plus vardı , onu sattık ben kendi X imi ona verdim ve huawei'ye geçiş yaptım. Ben gayet memnunum kendisi de çok memnun.

Şuan tekrar apple a geçiyor olsam sadece X ile XR arasında bir düşünürüm.

Sebebi ise XR ın kamera sensörünün her ne kadar çift değil tek kamera olsada X den iyi olması (diyafram) İşlemcisinin keza daha iyi olması. Batarya'nın daha büyük olması. Ekranı oled değil LCD olduğundan olurda kırılırsa daha ucuz olması. Huawei ile birlikte 6.3 inch e alıştığım için tekrar 5.8 e dönmek yerine 6.1 e geçmenin daha kolay olması ve XR'ın en performanslı iphone modeli olması(evet XS Max'den daha hızlı) beni etkiliyor.

Google amca ile huawei sıkıntısını çözemezse sanırım tekrar Apple a geçeceğim ama X mi XR mı bilemedim.

İphone X ve İphone 8 ayni islemciyi kullaniyor diye biliyorum. Bana centik falan hic guzel gelmiyor o yuzden kalirdim 8 Plusta. Tabii benim fikrim.

İphone X ve İphone 8 ayni islemciyi kullaniyor diye biliyorum. Bana centik falan hic guzel gelmiyor o yuzden kalirdim 8 Plusta. Tabii benim fikrim.

Hiç çentikli telefon kullanmayanlara dediğiniz gibi çentik itici geliyor. Fakat kullanmaya başladığınızda bunun bir kusur değil kazanım olduğunu fark ediyorsunuz. Şuan X den geçtiğim Huawei cihazımda çentikli ve çok mutluyum. Evet işlemci ve Ram olarak aynılar. Ancak daha küçük kasada daha büyük ekran yine alt kısımda gereksiz home tuşu ve kocaman boşluk kısmı yok. Üst kısımda'da keza öyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı