iPhone 8 Touch ID çok zor algılıyor

• Konuyu başlatan TSML
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B
Cizilmeden düşürmeye mi geldik düşürürsen bir cihazın her parcasına bir şey olabilir. Orta tuşu çizmek imkansız gibi bir şey benim orta tuşum çizik değil ama arada okmuyor üzerindeki kirden ya da elimin neminden dolayı ve ayrıca zamanla işlevini falan da yitirmiyor. Mesela MacBook'umda her zaman düzgün çalışıyor çünkü kullandıkları sensörler aynı değil.
iPhone 5sden 6 ya kadar 1. nesil sensör var 6sden sonra 2. nesil sensör var ama iPhone 7 ve 8 gibi cihazların parmak izi okuyucusu her zaman Android rakiplerine göre sıkıntılı olmuştur. Yani cizikle alakalı değil kullandıkca işlevini yitirmesi de tam anlamıyla saçmalık.

Yani anlatmaya çalıştığım burada çabuk çiziliyor yazmışsın ama Home tuşu cihazın en zor çizilen parçası. Belki arkadaşın cihazındaki problem düşürmeden kaynaklı olabilir ama dediği olay benim bu zamana kadar kullandığım bütün IPhone'lar da vardı. Ben de aynı parmağımı iki kez tanıtıp biraz daha iyi perofrmans alıyorım ama IPhone'ların Home tuşu çok nazlı Android cihazlardaki gibi değil.

Ömürünü tamamlamayacak diye bir şey yok ki, zaman ile önde olduğundan çabuk çizilip, etkisini kaybediyor Touch ID. Neden artık Touch ID olan cihaz üretilmiyor, yeni IPhone'larda bunlar olmuyor? Fiziksel bir tuş olduğundan ömrünü tamalaması daha kısa olur ama 5-6-7-8 serilerinin hepsinde öne pürüzsüz tuş üzerine parmak izi koydular ki ileride artık öyle bir şey koymaktan vaz geçtiler. Android parmak izi konusunda aştı, iPhone yüz tanıma teknolojisi konusunda daha iyi.

Ömürünü tamamlamayacak diye bir şey yok ki, zaman ile önde olduğundan çabuk çizilip, etkisini kaybediyor Touch ID. Neden artık Touch ID olan cihaz üretilmiyor, yeni IPhone'larda bunlar olmuyor? Fiziksel bir tuş olduğundan ömrünü tamalaması daha kısa olur ama 5-6-7-8 serilerinin hepsinde öne pürüzsüz tuş üzerine parmak izi koydular ki ileride artık öyle bir şey koymaktan vaz geçtiler. Android parmak izi konusunda aştı, iPhone yüz tanıma teknolojisi konusunda daha iyi.

Neden sürekli konuyu saptırıyorsun. Yeni IPhone'larda parmak izi olamamsının sebebi ekran kasa oranını artırmak parmak izini ekran altına veya güç tuşuna yerleştirmek de bir seçenektir ama Apple öyle bir şey yapmıyor ve iPhone SE serisinde parmak izi tuşu hala devam ediyor, bazı IPad'lerde devam ediyor. Ben kendi kullanım tecrübelerimi anlatıyorum ve çevremdeki insanların da tecrübesi böyle parmak izi tuşu cihazın en zor çizilen bölümü yani insan gibi kullanırsan çizilmez eğer çizmişsen parmak izi sensöründe kararsızlık olabilir. Sen iPhone Home tuşunu çizebildin mi?

Neden sürekli konuyu saptırıyorsun. Yeni IPhone'larda parmak izi olamamsının sebebi ekran kasa oranını artırmak parmak izini ekran altına veya güç tuşuna yerleştirmek de bir seçenektir ama Apple öyle bir şey yapmıyor ve iPhone SE serisinde parmak izi tuşu hala devam ediyor, bazı IPad'lerde devam ediyor. Ben kendi kullanım tecrübelerimi anlatıyorum ve çevremdeki insanların da tecrübesi böyle parmak izi tuşu cihazın en zor çizilen bölümü yani insan gibi kullanırsan çizilmez eğer çizmişsen parmak izi sensöründe kararsızlık olabilir. Sen iPhone Home tuşunu çizebildin mi?

Aynı Yer'e aynı konuya neden 100 kez takıldığın oluyor? Aç internete bir bak, elinin altında Google var en az 10 tane bunun ile ilgili sorun bulursun Touch ID'in çizildiği sorun olduğu çalışmadı ile ilgili, markayı yüceltmeye çalışmam sana hiçbir şey kazandırmaz.

Aynı Yer'e aynı konuya neden 100 kez takıldığın oluyor? Aç internete bir bak, elinin altında Google var en az 10 tane bunun ile ilgili sorun bulursun Touch ID'in çizildiği sorun olduğu çalışmadı ile ilgili, markayı yüceltmeye çalışmam sana hiçbir şey kazandırmaz.

Apple Android rakiplerine göre başarısız deyip marka yüceltme yapıyorum aynen devam. Sen cihazın en zor en son çizilen parcasına çabuk çiziliyor ve bundan dolayı da işlevini yitiriyor yazmışsın bu yanlış bilgi insanları yanlış bilgilendirme çabuk çizilmiyor çizilirse belki düzgün çalışmayabilir ama çok hızlı bir sensör değil MacBook'umda her zaman düzgün çalışır ama bu zamana kadar kullandığım iphonelarımın hepsinde problemli. Tamam sen haklısın hiç kullanmadığın cihazlar hakkında her şeyi biliyorsun tamam Home tuşu çabuk çiziliyor. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı