iPhone 8 vs iPhone 8 Plus vs Samsung S8 vs Samsung S8+

Onnur

Hectopat
Daha fazla  
Hep Android kullanmış biri olarak iOS takıntım yok.
Ama son zamanlarda çevremden hep iPhone'u öven yorumlar alıyorum.
Açıkçası 5.2'' inçlik telefonumdan sonra 4.7'' inçlik bir telefona alışabileceğimden şüpheliyim.
Ayrıca kamerası benim için önemli.
Bu arada yorumlarda nedenlerini yazarak diğer Android telefonların önerisini de yapabilirsiniz.
Sizce hangi telefon ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 ve 8 arasında devasa bir fark yok. Apple kanadında ürün bakıyorsanız 7Plus öneririm.

7 ve 8 arasında devasa bir fark yok. Apple kanadında ürün bakıyorsanız 7Plus öneririm.

Hocam açıkçası iPhone 7, 7 plus, 8 ve 8 plus telefonlarında Samsung'tan daha iyi diyebileceğimiz bir şey yok denecek kadar az. 3 şey bulabildim fark denilebilirse.
1)İşlemcisi daha güçlü
2)iOS işletim sistemi (fark denilebilirse)
3) Bir kaç drop testinde iPhone'un daha dayanıklı çıkması, ekranın ve kasasının daha geç kırılması.

Bunun dışında aklınıza gelebilecek nerdeyse her özelikte Samsung s8 modeli önde. Bu durum kafamı çok karıştırıyor aslında bi hevesle iPhone alayım dedim ama hem daha fazla para verip daha az özelliğe sahip olacağını bilmek biraz sinir bozucu açıkçası.

Hocam açıkçası iPhone 7, 7 plus, 8 ve 8 plus telefonlarında Samsung'tan daha iyi diyebileceğimiz bir şey yok denecek kadar az. 3 şey bulabildim fark denilebilirse.
1)İşlemcisi daha güçlü
2)iOS işletim sistemi (fark denilebilirse)
3) Bir kaç drop testinde iPhone'un daha dayanıklı çıkması, ekranın ve kasasının daha geç kırılması.

Bunun dışında aklınıza gelebilecek nerdeyse her özelikte Samsung s8 modeli önde. Bu durum kafamı çok karıştırıyor aslında bi hevesle iPhone alayım dedim ama hem daha fazla para verip daha az özelliğe sahip olacağını bilmek biraz sinir bozucu açıkçası.

Samsung teknoloji ve kutu içeriği her zaman dolu dolu gelir ama bana güven vermiyor açıkçası. Uzun vadede kullanıcı yorumlarına baktığımız zamanda ise Samsung 2 yıl gibi bir sürede tamamen kullanılmaz hale geliyor. Apple bu konuda daha iyi işler çıkarttığını söyleyebilirim. örneğin şuanda 2-3 yıllık bir 6s bana mısın demeden işlemeye devam ediyordur. Her şeyden önce telefonu elinize alıp sizi mutlu edip etmeyeceği önemli. Bana göre şu da çok önemli bir etmen; evet Samsung avantajlı ve iyi teknolojiyi sunuyor olabilir fakat ortamda çıkarttığın zaman bir ağırlığı yok. Kadın telefonu gibi geliyor bana nedense. Burada ise tercih tamamen size kalıyor. İki cihaz da sizi pişman etmez. Tamamen tercih meselesi gönlünüze uyanı almanız yararınıza olacaktır.

İphone modeller 3 yılda yarı fiyata düşerken android modeller 1 bilemedin 1.5 yıla değer kaybediyor bunu da düşünmek gerekiyor.

Çok doğru. Uzun vadede "ben bu telefonu elimde tutacağım." diyorsanız kesinlikle Apple.

Android-İOS tercihi kişinin kendi tercihlerine bağlıdır. Bana İOS cihaz verseler 2 günde sıkılırım benlik bir sistem değil. Biraz kapalı bir kutu gibi geliyor.

Seçmiş olduğunuz cihazlara gelirsek Samsung cephesinde fiyatından dolayı S8 alınması daha tercih edilebilir. S8+ ile boyut farkı var sadece.
İphone cephesinde ise 8 yerine 7 Plus daha cazip. Çift kamera avantajı 8'i gölgeliyor. Performans tarafında ise aralarında fazla bir fark bulunmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı