iPhone 8 vs iPhone 8 Plus vs Samsung S8 vs Samsung S8+

Performans ve donanım tarafında Iphone 8 modelleri X modeli rakipsiz.

Hocam performans ve donanım tarafında rakipsiz demişsiniz de. Hangi donanım işlemci dışında s8'e göre daha iyi bir donanım söyleyebilir misiniz?
s8'in daha iyi olduğu noktalar;
Ram daha yüksek
Batarya daha uzun ömürlü
Gpu farkını bilmiyorum
Kamera daha iyi
Ekran/gövde oranı çok iyi
Ekranı daha büyük ve daha iyi çözünürlük ppi ayarlarına sahip

Şimdi bütün bunları es geçip daha pahalıya, ismi iPhone ve işletim sistemi iOS diye bir telefon almak bence çokta mantıklı değil. İphone'da bu standartlara ulaşmak için X almak gerekiyor. X'in de fiyatı malum.

IOS ile Android arasında RAM kıyaslaması yapılmaz. İkisi bambaşka dünyalar. A11, A10 ve A9 işlemcilerin hepsi de 8895 modelinden daha güçlü işlemciler. GPU tarafında da yine Iphone 8 daha iyi. Ayrıca çözünürlük farkı var iki model arasında. Kamera bakımından birbirine benzer cihazlar, Iphone 8 ve X modelleri kamera tarafında renk doğruluğu bakımından S8 ve Note 8 modelinin önünde. Video tarafında da Iphone 8 daha iyi. Düşük ışıkta da S8 kamera olarak bir adım öndedir. Batarya kıyaslaması yaparken de IOS ile Android modellerini batarya boyutu bakarak karşılaştırma yapılmaz, iki işletim sisteminin güç tüketimi arasında ciddi bir fark var IOS çok daha az bir güç tüketimine sahip. Önerim S8 olur.

Son düzenleme:
Büyük ekran seviyorsanız S8+ onun dışında S8 öneririm. İOS deneyimini yaşamak isterseniz de İphone 8 alınabilir.

IOS ile Android arasında RAM kıyaslaması yapılmaz. İkisi bambaşka dünyalar. A11, A10 ve A9 işlemcilerin hepsi de 8895 modelinden daha güçlü işlemciler. GPU tarafında da yine Iphone 8 daha iyi. Ayrıca çözünürlük farkı var iki model arasında. Kamera bakımından birbirine benzer cihazlar, Iphone 8 ve X modelleri kamera tarafında renk doğruluğu bakımından S8 ve Note 8 modelinin önünde. Video tarafında da Iphone 8 daha iyi. Düşük ışıkta da S8 kamera olarak bir adım öndedir. Batarya kıyaslaması yaparken de IOS ile Android modellerini batarya boyutu bakarak karşılaştırma yapılmaz, iki işletim sisteminin güç tüketimi arasında ciddi bir fark var IOS çok daha az bir güç tüketimine sahip. Önerim S8 olur.

Hocam internette şarj karşılaştırmalarına baktım. S8 sarj konusunda çok daha önde. Evet işletim sistemleri farklı olduğu için tabi ki farklılık olacak Sadece Batarya mAh'ına bakmak yanlış olur. Ama iPhone daha düşük çözünürlük ve daha küçük ekran sunmasına rağmen s8 önde. Hatta izlediğim 2-3 teste göre iPhone 8plus'ın şarjı bitince S8 %40 seviyelerinde. Yorumunuzda iPhone'u övmüşsünüz. Ama öneriniz S8 mi :)

Gerçekler ne ise ben onu söylerim, batarya konusunda Iphone daha iyi demedim zaten, S8 modelleri şarj olarak Iphone 8 modellerinden daha iyi. F/P olarak S8 daha mantıklı. Ayrıca 8995 modelinden daha güçlü işlemci söyler misin dedin, dediğim A9-10-11 işlemcilerin hepsi de 8895 modelinden daha güçlüdür, GPU olarakta muadillerine modellerine göre daha iyidirler, Iphone 8 modelleri GPU olarakta daha iyi. Bunları demem Iphone önereceğim anlamına gelmiyor, S8 almak en doğru seçim aralarından.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı