iPhone Hafıza Yükseltme (NAND) İşlemi

Jasanayaka

Kilopat
Makaleler
1
Not: Forumdaki benzer konular eski olduğu için konuyu tekrar açıyorum.

Merhaba arkadaşlar. İPhone 7 32 GB sahibiyim. Hafıza artık yetersiz gelmeye başladı. İzmir'de yaptığım araştırmalar sonucu hafıza yükseltme işlemi yapan bir yer buldum. 128 GB hafıza yükseltmesi için 500 TL fiyat aldım. Takılacak bellek iCloud sorunlu orijinal iPhone 7 128 GB'dan sökülecekmiş. Benim telefonumun seri numarasına göre baştan kodlanacağı için iCloud sorunu olmazmış, sıfırdan yazılım atılacakmış. İşlem süresi de 2 gün denildi.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bu işlem yapılırken birçok tehlike olduğunu, küçük bir hatada telefonun perte çıkabileceğini duydum fakat yapan yer daha önce sorun yaşanmadığını vs. söyledi. Dediğim gibi müşteri değil de esnaf olarak tanıştığımız için yamuk yapacaklarını sanmıyorum (hafızayı değiştirip ekranı, soketi çalan da olabiliyormuş) ama belli olmaz belki de ilerleyen zamanda sıkıntı olabilir mi? Daha önce yaptıran, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bu işlerin içinden biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Elindeki cihazı satıp, üzerine bir miktar para ekleyip 128 GB 7 Plus bile alabilirsin, çok riskli bir işlem.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bu işlem yapılırken birçok tehlike olduğunu, küçük bir hatada telefonun perte çıkabileceğini duydum fakat yapan yer daha önce sorun yaşanmadığını vs. söyledi. Dediğim gibi müşteri değil de esnaf olarak tanıştığımız için yamuk yapacaklarını sanmıyorum (hafızayı değiştirip ekranı, soketi çalan da olabiliyormuş) ama belli olmaz belki de ilerleyen zamanda sıkıntı olabilir mi? Daha önce yaptıran, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Sorun yaşansa, der mi sence? :)

Şahsen esnaf olması umrumda bile değil. babana bile güvenmeyeceksin. :) Telefonuna ne yapacaklarını bilemezsin. Sen parça yükseltmesi beklerken, belki onlar telefonundan parça eksiltecek?

Hiç bulaşma bence...

SE için fiyat aldım geçenlerde, satıp orijinalinden yüksek kapasiteli alsam daha ucuza geliyor. Maliyet olarak bir avantajı yok, arıza riski yaratıyor ek olarak. Bence mantıksız bir işlem. Bundan parayı kırma hevesinde olmasalar, sürümden kazanacaklar bir şekilde. :)

Ekleme:

128 GB için 600 TL fiyat verdiler. 32 GB için 350 TL. Şaka gibiler. :)

Son düzenleme:
Hocam size şöyle anlatayım anakart üstünde bolca chip var ve bunlardan birini kaldırmak için diğeri parçalarda ısınıyor dolayısı ile onların yerlerinde oynamalar veya lehim yerlerinde problemler olabiliyor. İlk zamanlar yaşamasanız bile sonrasında arıza yaşama imkanınız var. Yapmanızı tavsiye etmiyorum ama bu iş benim için zevk sorunları göze alacağım derseniz evet yapılan bir işlem. Güzel şekilde yapılırsa işe yarıyor.

Bak şimdi çok basit bir yürüyüş yapıyorum.
Senin anakartını aldım yerine bozuk bir anakart taktım ve işlem sırasında hata oldu çalışmıyor dedim sana.
Ekranının yerinede arkadaki yan sanayi bozuk ekranlardan birini taktım.
Verdim sana geçmiş olsun bir bardak soğuk su.

Son düzenleme:
Bak şimdi çok basit bir yürüyüz yapıyorum.
Senin anakartını aldım yerine bozuk bir anakart taktım ve işlem sırasında hata oldu çalışmıyor dedim sana.
Doğru, net noktayı koymuş.

SE için fiyat aldım geçenlerde, satıp orijinalinden yüksek kapasiteli alsam daha ucuza geliyor. Maliyet olarak bir avantajı yok, arıza riski yaratıyor ek olarak. Bence mantıksız bir işlem. Bundan parayı kırma hevesinde olmasalar, sürümden kazanacaklar bir şekilde. :)

Ekleme:

128 GB için 600 TL fiyat verdiler. 32 GB için 350 TL. Şaka gibiler. :)
Benim gerçekten ihtiyacım olduğu için yapmayı düşünüyorum SE için ve herhangi bir yer bulamadım acaba fiyatı aldığınız yeri söyleyebilir misiniz

Bak şimdi çok basit bir yürüyüş yapıyorum.
Direk anlatmış son noktayı koymuş.

Geri
Yukarı