iPhone Hafıza Yükseltme (NAND) İşlemi

Fotoparça bayii'ne ulaş. Reklam değildir.
Foto parçayı araştırın derin. Ben alışveriş yapmadım ama telefon gönderenler ciddi anlamda maddi sorun yaşıyorlar bilginiz olsun. Sağlam telefonu bozup şu masrafı var diyerek para talep ediyorlarmış. veya yapılan telefonu geri gönderdiklerinde sağlam yerleri bozuk olarak gidiyormuş. VS.VS.

Not: Forumdaki benzer konular eski olduğu için konuyu tekrar açıyorum.

Merhaba arkadaşlar. İPhone 7 32 GB sahibiyim. Hafıza artık yetersiz gelmeye başladı. İzmir'de yaptığım araştırmalar sonucu hafıza yükseltme işlemi yapan bir yer buldum. 128 GB hafıza yükseltmesi için 500 TL fiyat aldım. Takılacak bellek iCloud sorunlu orijinal iPhone 7 128 GB'dan sökülecekmiş. Benim telefonumun seri numarasına göre baştan kodlanacağı için iCloud sorunu olmazmış, sıfırdan yazılım atılacakmış. İşlem süresi de 2 gün denildi.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bu işlem yapılırken birçok tehlike olduğunu, küçük bir hatada telefonun perte çıkabileceğini duydum fakat yapan yer daha önce sorun yaşanmadığını vs. söyledi. Dediğim gibi müşteri değil de esnaf olarak tanıştığımız için yamuk yapacaklarını sanmıyorum (hafızayı değiştirip ekranı, soketi çalan da olabiliyormuş) ama belli olmaz belki de ilerleyen zamanda sıkıntı olabilir mi? Daha önce yaptıran, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba, sözünü ettiğiniz işlemi denediniz mi?

Üzerinden epey bir süre geçti. Bu işi ciddi yatırımlarla yapan yerler var. Yukarıdaki arkadaşların çoğu ucuz esnaf oyunlarından söz etmişler. Kargo yoluyla gönderip cihazımı beklemek pek mantıklı bir tercih olmaz, haklılar.

Şu sıralar tamir esnasında cihazınızın başında durabileceğiniz yerler var.

Onlardan birine gitmek istiyorum. Yorumlarınız benim için önemli.

Benim tek endişem, uzun vadede cihazda sorunların olup olmadığı. İnternette bu konu hakkında hiçbir bilgi yok.

Bu konuda fikir ve yorumlarınızı iletebilir misiniz?

@Rolnes Konuyu açtıktan bir sene sonra, Kasım 2020’de iPhone SE 2020’ye geçerek hafıza sorunundan kurtuldum. Zamanında çoğu kişi, dediğiniz gibi, bu işlemin tehlikeli ve gereksiz olduğunu söyledi. Ben de vazgeçtim ve 1 senenin sonunda cihazımı değiştirdim.

Geri
Yukarı