iPhone için powerbank önerisi

LongHaoChen

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomi 5000mah Powerbank
Bu ürünü kullanıyorum zamanında 42 TL ye almıştım dolar fırlamadan önce. Evet mah değeri düşük fakat 10000 ve 20000 lik rakiplerine göre çok daha zarif. Erkek olmamdan ötürü montumun cebinde yada arka cepte ağırlık yapmadan taşıyabildiğim için bu cihazı tercih ettim.

TP-LİNK'in bataryaları çok kaliteli, piyasada bulabilirseniz alın derim. LG veya Samsung pil kullanıyorlar.

Xiaomi nin 10000 lik versiyonunu kullanıyorum arkadaşlarla aynı fikirdeyim. Görünüş olarak da çok kaba saba değil, işini de iyi yapıyor gerçekten. Uzun süredir kullanıyorum.

Bu işte bir numara gerçekten Xiaomi'dir. Bütün ürünleri 9 farklı korumaya sahip ve çok uzun ömürleri boyunca performans kaybına uğramıyorlar. Bu işte önemli olan markanın, powerbank kapasitesinin ne kadarını telefona verebiliyor olmasıdır, yani verimidir. 10.000Mah'ın kapasitenin ne kadarı telefona aktarılabiliyor bunu sorgulamak lazım. Xiaomi %90 üzeri verimlilikle çalışıyor.
Örnek vermek gerekirse, X marka 10.000Mah bir powerbank ile 2.5 defa iphone 7 şarj edebilirken, Xiaomi ile 3.5 defa şarj edebiliyor.
2.nesil 10000mah powerbanka sahibim neredeyse ilk çıktığı günden beri kullanıyorum aşırı memnunum. Şimdi ise 3. nesilleri çok daha güzel. Korumaların ekran görüntüsünü atıyorum, ayrıca aşağıdaki siteden de inceleyebilirsin.
Bir tavsiye, benim telefonumun şarjı bayağı çabuk bittiği için, şimdiki aklım olsa 20.000Mah'lık bir Xiaomi modeli alırdım.

1577086914473.png

Powerbank denilen olay tamamen kullanılan 18650 pillerin kalitesi ile ilgili bir olaydır. Bu konusa kesinlikle çinlilere güvenmem.
Evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Samsung, LG, Panasonic, Sony gibi pilleri kullanan 10.000 Mah bataryaların 120 TL altında fiyata bulunması çok zor.
Verimlilik dediğiniz olay kullanılan pilin gerçek kapasitesine bağlı.

Son düzenleme:
Çinlilere güvenmem diye konuya başlayan birinin süper moderatör olmasını geçtim, bu yargıyla nasıl tavsiye verdiğini sorgulamak gerekir. Zira çoğu büyük firmaların üretim süreçleri de Çin'de yapılmaktadır (Montaj değil üretim). Xiaomi ise telefon sektöründen önce powerbank sektöründe kendini kanıtlamış bir markadır.
Hiç bir araştırma yapmadan "Samsung,LG,Panasonic pillerini kullanan 10.000 Mah bataryaların 120 TL altında fiyata bulunması çok zor" yazan birinin, Xiaomi markasının Samsung'un üretmiş olduğu Lipo pilleri kullandığını ve 80-100TL fiyatının olduğunu bilmesi beklenemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı