iPhone için powerbank önerisi

LongHaoChen

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çinlilere güvenmem diye konuya başlayan birinin süper moderatör olmasını geçtim, bu yargıyla nasıl tavsiye verdiğini sorgulamak gerekir. Zira çoğu büyük firmaların üretim süreçleri de Çin'de yapılmaktadır (montaj değil üretim). Xiaomi ise telefon sektöründen önce powerbank sektöründe kendini kanıtlamış bir markadır.
Hiçbir araştırma yapmadan "Samsung, LG, panasonic pillerini kullanan 10.000 mah bataryaların 120 TL altında fiyata bulunması çok zor" yazan birinin, Xiaomi markasının Samsung'un üretmiş olduğu lipo pilleri kullandığını ve 80-100TL fiyatının olduğunu bilmesi beklenemez.

Tavsiye vermek yerine boş yorum yapan arkadaşlar yerine, tavsiyelere odaklan sen konu sahibi güzel kardeşim.
Ben Çin malı pillerden bahsediyorum.

Okuduğunu anlayabilen bir insan için gayet açık ve net bir şekilde anlattım. Xiaomi Samsung pil kullanıyorsa alınır mantığı çıkıyor zaten benim anlattıklarımdan.

Kesin ve net olarak Samsung kullandığını biliyorsanız tabii.
Araştırma yapmadan derken? Yıllardır 18650 pil kullanırım çeşitli ürünler için. Bu güne kadar el yapımı 10'dan fazla powerbank yaptım bunu haricinde.

Son olarak Xiaomi telefon dışında birçok ürünü taşeron firmalara yaptırıp üzerine marka basan bir firma.
Aynı ürünleri başka marka etiketleri altında bulabilirsiniz Çin sitelerinde. Özellikle drone, süpürge vs gibi ürünlerini.
Gayet basit, ben tercihin mantığını anlatıyorum. Zaten Samsung, LG, Panasonic pillerini kullanan markalar bunu sitesinde belirtiyor. Ben de bu markaları kullanan powerbanklar alınır dedim. Açar sitesini bakarsın, Samsung pil kullanıyorsa alırsın. Bu kadar basit.
Bence siz hakim olmadığınız konularda konuşuyorsunuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı