iPhone pil değiştirme veya powerbank alımı

Silea

Hectopat
Yer
İstanbul,Türkiye
Daha fazla  
Selamlar iPhone 6 kullanıcısıyım. İkinci el olarak aldım. Telefonda iCloud limidi aşıldığından dolayı iCloud hesabı açamıyorum. Ayrıca telefonun maksimum pil kapasitesi %78. yani telefonu gece şarja koyduğumda Full olarak dolduğunda sabah %40 %30'lara iniyor. Bazen geceleri %50'de olduğunda sabahları kapanmış veya %3-4'lere kadar indiği bile oluyor. Apple teknik serviste pil değişimi için 400 TL istiyor. Sizce bu parayı vermeye değer mi? Veya bunun yerine kaliteli bir powerbank alıp pil bitme seviyesine geldikçe şarj mı etmeliyim? Kaliteli powerbankler 2 3 kez şarj edebiliyordu sanırsam.

@Silea hocam kaça aldın, o telefonu 400'den fazla verdiysen zarar ettin bence.
( Pil değiştirmenizi önermem, çünkü o telefona değmeyecektir. Özellikle iCloud limiti telefonu satsanız bile zarar ettirir. Powerbank öneririm )

( Pil değiştirmenizi önermem, çünkü o telefona değmeyecektir. Özellikle iCloud limiti telefonu satsanız bile zarar ettirir. Powerbank öneririm )
Maalesef öyle olmuyor. Şuan en kötü iPhone 6'lar bile 750 lira.

Sözde telefonlardan anlayan abim almış maalesef: D 850 TL'ye almış. Ayrıca ek olarak telefonun Touch ID'si de çalışmıyor.

Deji mucize batarya diye normal bataryadan daha yüksek mAh değeri sağlıyor. Apple bayisinde çalışan arkadaşım önermişti. Baya rahatlatmıştı beni size de öneririm.

Deji mucize batarya diye normal bataryadan daha yüksek mAh değeri sağlıyor. Apple bayisinde çalışan arkadaşım önermişti. Baya rahatlatmıştı beni size de öneririm.
Güvenilir olmasından yana biraz kuşkuluyum.
@marasl1 hocam touch ID + iCloud hesabı olmayan bir cihaz 400'den fazla etmez. Tabii kullanıcının almaması lazım, yoksa fırsatçı çok.
@Silea hocam mümkünse iade edin. Çünkü iPhone 6 ( düz seri )'ye bu 850 TL çok. Eğer iade edemiyorsanız powerbank öneririm.
İade etme şansım galiba yok. Önerebileceğiniz powerbank var mıdır? 2 3 kez şarj etse tamamen işimi görür aslında.

Güvenilir olmasından yana biraz kuşkuluyum.

İade etme şansım galiba yok. Önerebileceğiniz powerbank var mıdır? 2 3 kez şarj etse tamamen işimi görür aslında.
Apple bayisinde teknik servisteydi şuan oranın müdürü kendisi telefonunda kullanmış. Zaten telefonunuz ölü gibi denemekte fayda var. Bende iPhone 6S Plusta kullanıyorum herhangi bir problem yok.

Apple bayisinde teknik servisteydi şu an oranın müdürü kendisi telefonunda kullanmış. Zaten telefonunuz ölü gibi denemekte fayda var. Bende iPhone 6S Plus'ta kullanıyorum herhangi bir problem yok.

Powerbank ile şarj ettiniz mi hiç?

İyi bir powerbank tercihi aklıma yattı. Kesinlikle alacağım. Size de sormak isterim şu Deji batarya konusunu. Sizce güvenilir midir? Yarın öbür gün aldığımda Xiaomi powerbank veya başka bir powerbank markasının ürünüyle şarj ettiğimde herhangi bir sorun çıkarır mı?(patlama gibi)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı