iPhone neden bu kadar tutuyor?

"Seri" derken olmayan bir argümanı sırf IOS'un hanesine artı yazılsın diye söylüyorsunuz gibi geliyor çünkü ben Android kullanan birisiyim ve 60-90-120Hz adapte şekilde değişen bir ekranda takılmadan Anrdoird 13 kullanıyorum ve de gayet seri, yani seri olmadığı bir nokta düşün deseniz düşünürüm ama bulamam. HarmonyOS umrumda değil açıkçası, ben imkanım olduğu sürece stok sürüme yakın olan arayüzleri tercih ediyorum, şu an NothingOS var ve bloat yok kesinlikle ama imkanım olsa pixel telefon alırdım, Türkiye'de yok ama ne yazık ki. Açıkçası iPhome'a 50k verdikten sonra bunu sideload olarak yükleyemezsin, bu ikonu değiştiremezsin gibi şeylerle karşılaşsam o telefonu kırardım herhalde. Sonuçta bu telefonun max yapacağı şey İnstagram'a girmek, daha detaylı/spesifik şeylerde zaten kısıtlandığınız için tek seçenek Android oluyor başka bir şey yapmak istediğinizde.
Dedim ya Andorid eskisi gibi değil seri diye. iOS daha optimize ve daha seri ama bu da gerçek. Arada çok fark var mı hayır bence yok iOS biraz daha seri ve bunu sanki Android S3 Mini gibi çalışıyor gibi anlatıyorlar.

Bizim halkımızda biraz şey algısı var (en pahalısı en iyisi) ama bilmiyorlarki kullandıkları iPhone'larda iPad'lerde Samsung altyapısını kullanıyor (ekran, işlemci, bellek, hafıza) sadece işletim sistemi ve kasa farklı. Evet bende Apple kullanıyorum ama en pahalısı en iyisi diyerek almadım.

Bizim halkımızda biraz şey algısı var (en pahalısı en iyisi) ama bilmiyorlarki kullandıkları iPhone'larda iPad'lerde Samsung altyapısını kullanıyor (ekran, işlemci, bellek, hafıza) sadece işletim sistemi ve kasa farklı. Evet bende Apple kullanıyorum ama en pahalısı en iyisi diyerek almadım.
İşlemci olarak Samsung ile alakası yok Apple'ın. Kendisi tasarlar TSMC üretir. Ekran konusuna geleyim ekran da Apple tasarımı sadece Samsung onu üretir tasarlamaz. Bellek konusunda Micron kullanıyor diye biliyorum ben Apple.

İşlemci olarak Samsung ile alakası yok Apple'ın. Kendisi tasarlar TSMC üretir. Ekran konusuna geleyim ekran da Apple tasarımı sadece Samsung onu üretir tasarlamaz. Bellek konusunda Micron kullanıyor diye biliyorum ben Apple.

Manufacturer olarak bakarsan altyapıların birçoğu Samsung'da (modelden modele değişir),

Tekrar yazışmaları okudum da bir dönem (bu bahsettikleri 2016 dönemi ve öncesinde) biz iPhone kullanıcılarına (iPhone mu alınır yahu Android daha özellikli bak diye sıkılarken) şimdi bu tayfa ilk IPhone'larını iPhone 11 ve sonraki modelleri alarak ekosisteme giriş yapıp Apple fanboyu olmuşlar. Çevremde de var burada da o zihniyet gelmiş bugünkü iOS çok stabil Android 2-3 seneye kasar argümanı sunuyorlar. Şunu net olarak söyleyeyim iOS işletim sistemi artık stabil değil. Bu dediğim tayfaların ilk telefonu IP12-13 olduğu için bunu stabilite sanıyorlar komiksiniz. Asıl stabil olduğu dönem iOS 5'ten iOS 10'a kadar olan dönemdi. İster iOS ister Android fanı görün ki Android son 4-5 yıldır IOS'un önünde stabilite olsun kullanım ömrü olsun. Anneme 2022 yılında Z Flip 4 aldım hani iddialarına göre Android kasacak yavaşlayacak emsali iPhone ile kapışamaz düzeye gelecekmiş ya bu mesajın altına isteyene belgelerim ki ilk günkü performansından neredeyse hiçbir şey kaybetmedi neredeyse dememin sebebi de malum 2 yılda pil eskiyor doğal olarak şarjı biraz daha az gidiyor ki güncel sürümde. Ama iOS öyle mi? Her güncellemede şikayetler tavan yok pilim hızlı eskiyor yok kameram eskisi gibi çekmiyor yok şarjım hızlı bitiyor... Ya şu dediklerimi ispatlayacağım en basit yer burası Technopat. O tayfaya sesleniyorum Apple fanatikleri döneminin iki rakibi iPhone 11 ve S20'yi şu forumda aratır mısınız? Hangi telefonun kullanıcıları bu 4 senede daha çok saydığım şikayetleri etmiş. Isırılmış elma mı alıyorsunuz yoksa bu kadar güncellemelerle elmanız mı sizi ısırıyor bariz görelim. Hangi telefon özünde üreticisinden daha çok darbe almış? Ben stabiliteden bunu anlamıyorum örneğin eskiden iOS 8'den 9'a geçtiğinde destekleyen en eski cihazı kullanmıyorsan bunların hiçbiri dert olmazdı kullanıcıya yeni özellikler geldi der bazı sürümlerde şarj hızlı gidiyor ama güzel yenilikler eklendi der geçerdik. Maalesef ki artık eski Apple yok eski Android de yok. Android kendini geliştirirken Apple ise açgözlü oluyor. Samsung kendi işletim sistemini yapar yapmasına ama artık şu dönemde tutturamaz en büyük etkisi de bunun mağaza uygulama yetersizliği olacaktır.

@OnurDoğan63_19 kardeşimiz nasıl sıkı bir apple hayranıysa arka arkaya 5 tane androidin olumlu yönlerinden bahseden arkadaşa beğenmeme, sonrasında apple öven arkadaşa da beğenme atmış, bana para verseler üşenmeyip bu kadarını yapmam 🤣

Beğeniyorsan at beğeni ama niye herkese beğenmeme spamlıyorsun ki? Noldu şimdi objektif bilgiye beğenmeme atınca yalanlamış mı oluyorsun, bu apple fanboyluğu gerçekten hastalık gibi arkadaş ya. Tamam 50k verdin savun iyi yönlerini de bu kadarı da takıntı seviyesine giriyor.

2014'de çıkmış olan Samsung Note 4 vardı evde. Geçen seneye kadar bataryanın her telefondaki gibi zayıflaması dışında hiçbir sorunu yoktu. Sonra miladını doldurduğunu düşündüğümüzden A34'e geçtik.

Bana göre iPhone telefon almak gerçekten akıl kârı değil. Samsung her geçen sene telefonlarına kayda değer yeni özellikler ekliyor. Apple çok optimize, stabil bir işletim sistemi olabilir. Ancak verdiğiniz parayı kesinlikle hak etmediğini düşünüyorum. Apple iPhone 13 den 14'e geçiyor ve sansasyonel bir özellik getirmiyor telefonlarına. Ben üst seviye Samsung kullandığım zaman iPhone'dan aldığım tüm zevki ve kullanışlılığın daha fazlasını alabiliyorum. Hangisi parasını daha çok hak ediyorsa bana göre onu kullanırım.

Geri
Yukarı