iPhone pil sağlığı nasıldır?

denizcetinkaya

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
30 Eylül'de iPhone 8 Plus aldım ve iOS 14E yükselttikten sonra geceleri ve gün içerisinde sarj yemeye başladı (telefon kapalıyken) ve 26 günde pil sağlığı 99'a düştü bu normal mi? Yoksa ben mi cihazı kötü kullanıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi gibi Apple pilleri cidden dandik. Hele 12 olana koyulan pil küfür eder gibi. Redmi Note 7 kullanıyorum 2 gün yani 48-50 saat pil götürüyor. Bazen şarj aletinin yerini unutuyorum.
Matematiksel hesplama yaparsak 2600 gün sonra telefonunuzun şarj sağlığı tamamen biticektir. İphone şarjı kötü.
%80'de telefon mahvoluyor. Servis yazısı 79'da gelir. 50-60 göremezsiniz bile telefon saçmalar.

Bende Haziran'da iPhone XR aldım ve şu an pil sağlığı %98, sanırım başlarda kötü şekilde şarj ettiğim için böyle oldu ama şu an gayet güzel gidiyor geceden şarja takıyorum 1-1.5 gün götürüyor.

İyi gibi Apple pilleri cidden dandik. Hele 12 olana koyulan pil küfür eder gibi. Redmi Note 7 kullanıyorum 2 gün yani 48-50 saat pil götürüyor. Bazen şarj aletinin yerini unutuyorum.

%80'de telefon mahvoluyor. Servis yazısı 79'da gelir. 50-60 göremezsiniz bile telefon saçmalar.

Orijinal bataryayı 5 yıl kullandım. 5 yıl sonra sorun vermeye başladı. Şu an 1.5 aydır deji batarya kullanıyorum. Hala %100'de bir şekilde duruyor.

Geri
Yukarı