iPhone pil yüzdesi yanlış gösteriyor

halocanoben

Centipat
Daha fazla  
Selam 4-5 gün önce iPhone 13 aldım ve dün fark ettiğim olay şarj 20'den 19'a düşüyor sonra geri 20'e çıkıyor veya ekranda 49 dolu diye gösteriyor pil yüzdesinde 51 sebebi nedir?

Bazen oluyor öyle, sıkıntı edilecek bir şey değil.

Selam 4-5 gün önce iPhone 13 aldım ve dün fark ettiğim olay şarj 20'den 19'a düşüyor sonra geri 20'e çıkıyor veya ekranda 49 dolu diye gösteriyor pil yüzdesinde 51 sebebi nedir?

Hocam iPhone kullanıcısı olarak telefon dolarken ekranda 49 dolu deyip 50-51 şarj da olmasını gördüm normal ama pilin 20'den 19'a düşüp tekrar 20'ye çıktığına ben henüz rastlamadım.

Hocam dün yaşadım bu durumu ama bugün böyle bir durumla karşılaşmadım anlık oldu galiba.

Pil sağlığınız düşük değilse olmaması gereken bir durum aslında. Benim başıma şu geldi sizin olayla benzer olarak. Ben telefonu 69 doldurdum geçen tamamen kapattım birkaç saat sonra açtığımda pilim 71-72 gibi bir şeydi. Ama benim pil sağlığım 90'dı.

Pil sağlığınız düşük değilse olmaması gereken bir durum aslında. Benim başıma şu geldi sizin olayla benzer olarak. Ben telefonu 69 doldurdum geçen tamamen kapattım birkaç saat sonra açtığımda pilim 71-72 gibi bir şeydi. Ama benim pil sağlığım 90'dı.

Pil sağlığı %100 hocam.

@halocanoben Aynı sorun benim de başıma geldi telefon %23'ten %20 şarj uyarısı aldım tekrardan %23'e yükseldi sorun yazılımsal mı acaba telefonu alalı 1 ay oldu anlamadım bende.

İlk alındığı zaman cihazlar pilin bir optimize durumu oluyor onunla ilgili olabilir diye düşünüyorum ama ya da pil'de sorun olabilir. Apple ile iletişime geçmenizi rica ederim yeni cihaz diyorsunuz.

Geri
Yukarı