iPhone sahte şarj aletiyle şarj edilirse cihaza zarar verir mi?

Nirvananizz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda iPhone sahibi olacağım. Şarj aleti orijinal olursa ne olur orijinal olmazsa ne olur? Orijinal olmazsa cihaza herhangi bir zarar verir mi veya orijinal şarj aleti olursa bunun avantajları ne olur? Veya adaptör orijinal olsa kablo olmasa ne gibi bir dezavantajı olur? Bir de orijinal şarj aleti dışında önerebileceğiniz bir marka varsa onu da göz önünde bulundurabilirim. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yakın zamanda iPhone sahibi olacağım.
Hayırlı olsun.
Şarj aleti orijinal olursa ne olur orijinal olmazsa ne olur?
Orijinal olursa daha stabil bir şarj alırsınız orijinal olmazsa şarj aletinin kalitesine göre değişir.
Orijinal olmazsa cihaza herhangi bir zarar verir mi
Çakma ve aşırı kalitesiz şarj aletleri ve şarj kabloları cihazınıza ya kökten zarar verir ya da bataryasına zarar verir. Orijinal olmayan ama gerçekten kaliteli markalar var onları tercih edebilirsiniz.
orijinal şarj aleti olursa bunun avantajları ne olur?
Daha sağlıklı şarj, daha uzun pil sağlığı ve güvenli şarj.
Veya adaptör orijinal olsa kablo olmasa ne gibi bir dezavantajı olur?
Aynısını denedim olmuyor. Olmuyor derken cihaza zarar veriyor. Orijinal Apple başlığına uzun diye aldığım Mcdodo şarj kablosunu taktım 2 hafta sonra pinlerin üstünde yanıklar gördüm çünkü kullandığım bu kablo çakma kablolar gibi kalitesiz.
Bir de orijinal şarj aleti dışında önerebileceğiniz bir marka varsa onu da göz önünde bulundurabilirim.
Tavsiyem orijinal şarj aleti ve şarj kablosu kullanman.
Bütçen yetmiyorsa MFi ürünlerine bak, Made For iPhone/iPad demek kısacası Apple tarafından onay alarak ürettik demek(kablo ve adaptör standartları emin olun Apple kadar kaliteli ve stabil).
Daha düşük bütçen varsa güvenilir markalardan uzaklaşma. Baseus, Spigen ve Ugreen gibi markalar çok iyi ürünler çıkartıyor. Aralarında en ucuzu Baseus hatta bence en kalitelisi Baseus.

Hayırlı olsun.

Orijinal olursa daha stabil bir şarj alırsınız orijinal olmazsa şarj aletinin kalitesine göre değişir.

Çakma ve aşırı kalitesiz şarj aletleri ve şarj kabloları cihazınıza ya kökten zarar verir ya da bataryasına zarar verir. Orijinal olmayan ama gerçekten kaliteli markalar var onları tercih edebilirsiniz.

Daha sağlıklı şarj, daha uzun pil sağlığı ve güvenli şarj.

Aynısını denedim olmuyor. Olmuyor derken cihaza zarar veriyor. Orijinal Apple başlığına uzun diye aldığım Mcdodo şarj kablosunu taktım 2 hafta sonra pinlerin üstünde yanıklar gördüm.

Tavsiyem orijinal şarj aleti ve şarj kablosu kullanman.
Bütçen yetmiyorsa MFi ürünlerine bak, Made For iPhone/iPad demek kısacası Apple tarafından onay alarak ürettik demek(kablo ve adaptör standartları emin olun Apple kadar kaliteli ve stabil).
Daha düşük bütçen varsa güvenilir markalardan uzaklaşma. Baseus, Spigen ve Ugreen gibi markalar çok iyi ürünler çıkartıyor. Aralarında en ucuzu Baseus hatta bence en kalitelisi Baseus.
Vakit ayırıp; okuyup, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı