kayrazapt007

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Herkese selam!
2021 Haziran başında iPhone SE 2020 satın aldım ve cihazı aktif şekilde kullanıyorum. Cihazın batarya sağlığı şu an %81 gözüküyor. Cihazımı günde ortalama 2 defa şarja takıyorum. Batarya canımı sıkmaya başladı, garanti süresi de doldu. Apple destek ile iletişime geçtiğimde bataryanın gayet sağlıklı olduğunu değiştirmeme gerek olmadığı söylemişlerdi 2023 Haziran başında. Orijinalinde 1810MAH bataryası var. Şu an 3. parti bir yazılımdan baktığımda batarya sağlığı %80, 1452MAH ve 996 defa şarj döngüsüne girdiğini gösteriyor. Cihazı orijinal Apple şarjı ile değil, 27W bir adaptör ile şarj ediyorum. Sadece kablosu orijinal. Cihazı Apple servisine vermeyi düşünüyorum. Sizce mantıklı bir hareket olur mu? Büyük bir fark hisseder miyim? Ayrıca son 3 aydır cihazda bir Wi-Fi sorunu var. Çeşitli ağlarda ve hücresel veride uygulamaya giriş yapamayacak kadar kötü bir deneyim sunuyor. Hatta bu yüzden servise bile vermiştim, cihazda sorun yok denip sıfır yazılım kurulup geri vermişlerdi. Bataryayı değiştirirsem bu sorun çözülür mü? Tahminimce bataryanın performansı iyi olmadığı için bazı donanımların iyi çalışmadığı düşüncesindeyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam pili elle değiştirmek istemiyorum. Cihazı Apple yetkili servisine göndermeyi düşünüyorum.

2000 küsur TL istiyorlar buna ek olarak telefonda hasar varsa sebepsiz yere fiyat daha da artıyor. Bunu göz önünde bulundurarak bahsettiğim batarya ile daha ucuza halledersiniz.
Seçim sizin tabii ki. Bende SE 2 kullanıyorum. Pil 79 döngüyü hatırlamıyorum ama 6 saat dayanıyor. Orijinal pil.

Hocam pil değiştirmekten vazgeçtim gibi duruyor. Zaten artacağı alt tarafı 500mAh. Gerek duymadım ancak değiştirecek olursam içim rahat etsin diye Apple yetkili servisinden değiştireceğim. Yardımınız için sağolun.

Hocam pili elle değiştirmek istemiyorum. Cihazı Apple yetkili servisine göndermeyi düşünüyorum.
Cihazının garantisi devam etmiyor, pil döngüsü zaten 996. Yani Apple’da değişim için 2.282₺ ödeyeceksin. Yerine Rova, Woyax/Deji batarya kullanabilirsin. (FPPRO ile iletişime geçmeni öneririm. İsteğe göre stoklarında varsa çıkma batarya takabiliyorlar.)

Geri
Yukarı