iPhone SE 2016 pil sağlığı arttırma

Fischerk

Hectopat
Merhabalar. Babamdan kalma 2016 yılında alınmış iPhone SE'm var. Pil sağlığı %83 ve babam telefonu sadece görüşme bir de internet vb. için kullanıyordu. Geçen sene elime aldığımda (Babam telefonu bana devrettiğinde) pil sağlığı %95 civarıydı. Bilgisayarım olduğu için telefon pek kullanmıyorum sadece dışarıda kullanıyordum. Malum virüs var son 1 yılda dışarıya çok az çıkabildim ve telefonu az kullandım. Pil sağlığı çok kötü ve 1 oyun var sadece (5-6 tane dandirik oyun vardı silmiştim dün düzelir pil sağlığı belki diye). Fotoğraf diyecekseniz 8-9 tane anca. Pil sağlığını arttırmak için ne yapmam gerekir? Yeni batarya mı almam gerek illa?

Merhabalar. Babamdan kalma 2016 yılında alınmış iPhone SE'm var. Pil sağlığı %83 ve babam telefonu sadece görüşme bir de internet vb. için kullanıyordu. Geçen sene elime aldığımda (babam telefonu bana devrettiğinde) pil sağlığı %95 civarıydı. Bilgisayarım olduğu için telefon pek kullanmıyorum sadece dışarıda kullanıyordum. Malum virüs var son 1 yılda dışarıya çok az çıkabildim ve telefonu az kullandım. Pil sağlığı çok kötü ve 1 oyun var sadece (5-6 tane dandirik oyun vardı silmiştim dün düzelir pil sağlığı belki diye). Fotoğraf diyecekseniz 8-9 tane anca. Pil sağlığını arttırmak için ne yapmam gerekir? Yeni batarya mı almam gerek illa?

Batarya alacaksın mecburen.

"Arabanın motoru zaten 20 yıllık bakıma gerek yok fazla performans vermez araç." demek ile eşdeğer.

Sanırım beni anlamıyorsun, dostum eski bir telefon iPhone SE 1. nesil bir telefondan bahsediyoruz ben sadece yeni batarya takılsa bile pil sağlığı uzun süreler yüksek seviyelerde kalmaz?

Yeni konular

Geri
Yukarı