iPhone SE 2020 hızlı pil sağlığı düşüşü

Bizim 6S pili 6 ayda %85 oldu kimse ilgilenmedi. Zaten ondan 2 ay sonra da pil bozuldu. Cihazın garantisi yoktu belki de o yüzden bizi pek takmadılar 😀

Garantisi yoksa zaten anca ücretli bir şekilde pil degişimini önerirler pil saglıgı olayı biraz kullanıcı kullanımına bağlı verilerin çogu doğru bile değil o yüzden pek kafaya takmamak lazım.

Hocam ben telefonumu geçen sene eylül ayında aldım(iPhone XR) hiç bir düşüş yok sağlıkta, affedersiniz ama hayvan gibi de oyun oynuyor ve video seyrediyorum. Servise başvurun ya uzaktan incelesinler ya da fiziksel. Kaybedecek bir şeyiniz yok sonuçta.

29 Ekim'de SE2020 128 GB modelini aldım ve bugün 25 Kasım 27 günde pil sağlığı 99A düştü günde sadece bir kere sarj ediyorum bu normal mi Apple'ı aramam gerekir mi?
Anormallik bir durum yok, %75’in altına düşmedikçe korkulacak bir şey yok. Ben bir aydır kullanıyorum ve hala tam kapasite, o değer biraz da kullanışınıza ve pilin kalibrasyonuna bağlı.

Sadece 26 günde 99'a düştü günde 1 kere sarj ediyorum bu normal mi sizce?

29 Ekim'de SE2020 128 GB modelini aldım ve bugün 25 Kasım 27 günde pil sağlığı 99A düştü günde sadece bir kere sarj ediyorum bu normal mi Apple'ı aramam gerekir mi?

Sadece 26 günde 99'a düştü günde 1 kere sarj ediyorum bu normal mi sizce?

Apple 30 günde %1'lik düşüşün normal oldugunu söylüyor bence anormal bir durum yok.

Geri
Yukarı