iPhone SE 2020 pil sağlığı

Neredeyse Iphone SE 2020 alalı bir yıl oluyor. Başlarda şarja çok dikkat ediyordum fakat artık o kadar da dikkat etmiyorum ve şu an pil sağlığım %86. 1 yıldır çok eski bir evde kalıyorum dolayısıyla elektrik sistemi eski; bundan dolayı çok dalgalanmalar oluyor. Bunun pil sağlığı üzerinde etkisinin çok olduğunu düşünüyorum.

Hocam şarj etme alışkanlığınız tam olarak nasıl?

Hocam şu an iPhone X kullanıyorum (ekran boyutu günlük işlerimde küçük geldiği için değiştirdim) ama değiştirene kadar %10-%20 arası şarja takıp %100 olunca çıkartıyordum pil sağlığım en son %90 idi.

Bende SE2020 alalı bir ay falan oldu pil sağlığı 99 ve iyileştirilmiş pil şarjı açık ayrıca telefonu %20 %90 şarj aralığında kullanıyorum, düşük pil modu genelde açık. Çok az oyun oynuyorum oda Clash of Clans falan. Şarjda çok az kullandım ve son olarak 20W adaptör kullanıyorum. Sizce bu değer normal mi bir ay için?

Bende SE2020 alalı bir ay falan oldu pil sağlığı 99 ve iyileştirilmiş pil şarjı açık ayrıca telefonu %20 %90 şarj aralığında kullanıyorum, düşük pil modu genelde açık. Çok az oyun oynuyorum oda Clash of Clans falan. Şarjda çok az kullandım ve son olarak 20W adaptör kullanıyorum. Sizce bu değer normal mi bir ay için?

Hocam 3.5 aydır kullanıyorum %100 benim hala.

Acaba neden böyle oldu düşük pil modunun bir zararı yoktur değil mi az da olsa?

Tavsiyem düşük pil modu kullanmayın ek olarak ihtiyacınız olmadıkça 20W kullanmamaya özen gösterin. Evde olduğum süre boyunca telefon yanımda bilgisayarda şarj oluyor 3W ile ihtiyacım oldukça da şarjda kullanıyorum hem ısınmıyor hem yavaş şarj oluyor. Elimde 27W şarj aleti var dışarı çıkacağım zaman onla şarj ediyorum. Aşırı telefon kullanmadığım için 30 80 arası kullanıyorum ya da dışarı çıkacağım zaman 20 100 arası kullanıyorum. Ek olarak değerlerim bu şekilde.

1636972667446.png

Tavsiyem düşük pil modu kullanmayın ek olarak ihtiyacınız olmadıkça 20W kullanmamaya özen gösterin. Evde olduğum süre boyunca telefon yanımda bilgisayarda şarj oluyor 3W ile ihtiyacım oldukça da şarjda kullanıyorum hem ısınmıyor hem yavaş şarj oluyor. Elimde 27W şarj aleti var dışarı çıkacağım zaman onla şarj ediyorum. Aşırı telefon kullanmadığım için 30 80 arası kullanıyorum ya da dışarı çıkacağım zaman 20 100 arası kullanıyorum. Ek olarak değerlerim bu şekilde.

Eki Görüntüle 1215330

Apple'ın orijinal 20W adaptörünü satın aldım, başka yok evde orijinal Apple adaptör. Sadece Anker 20000MAH powerbank var onu da evde kullanmıyorum.

Apple'ın orijinal 20W adaptörünü satın aldım, başka yok evde orijinal Apple adaptör. Sadece Anker 20000MAH powerbank var onu da evde kullanmıyorum.

Doğru haklısınız. Evimde benim USB to lightning kablo vardı onunla bilgisayardan şarj ediyorum. Dediğiniz gibiyse 20W ile şarj etmeye devam etmek en mantıklısı fakat düşük pil modunu kapatın derim.

iPhone 6S Plus kullanıyorum ekranı tamire verdim orijinal bataryamı çalmışlar daha 2 gün önce bir abiye yaptırdıydım dedi bana senin batarya orijinal değil 2,5 senedir pil sağlığım %100 niye diyorum bende :D

Geri
Yukarı