iPhone SE 2020 alınır mı, yoksa iPhone SE 2022 mi beklenmeli?

478040

Picopat
Makaleler
2
Merhabalar.

Yıllardır Android kullanıyorum, artık çok sıkıldım, ayrıca Android bir cihaz 6-8 ay kadar kullanıldıktan sonra kasmaya başlıyor, buda çok can sıkıcı bir durum.

Elektronik eşya mağazaların da iPhone SE (2020) inceledim, hızı, performansı, kamerası falan acayip hoşuma gitti, elime de yakışmadı değil.

Şarj konusunda 30.000 mah powerbank alırım yanına da diye düşünüyorum, hayli hayli yeter herhalde.

Şimdi soru şu; iPhone Se 2020 alınır mı yoksa biraz daha bekleyip, 2022 modeli mi alınmalı, max bütçe 7500₺ bu telefon için. Şayet iPhone SE 2022 çıktıktan sonra iPhone SE 2020 fiyatları 4800,5000₺ gibi fiyatlara düşebilir mı? Eğer düşerse ve de iPhone SE 2022 arasında fazla fark olmazsa, 2020 modelini tercih edebilirim. İlk İOS cihazım olacak.

Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone SE 2022 gelir mi bilmiyorum bakmadım ama bence pahalı. Android bakabilirsin.(malum doların ne olacağı belli değil.)
Merhabalar.

Yıllardır Android kullanıyorum, artık çok sıkıldım, ayrıca Android bir cihaz 6-8 ay kadar kullanıldıktan sonra kasmaya başlıyor, buda çok can sıkıcı bir durum.

Elektronik eşya mağazaların da iPhone SE (2020) inceledim, hızı, performansı, kamerası falan acayip hoşuma gitti, elime de yakışmadı değil.

Şarj konusunda 30.000 mah powerbank alırım yanına da diye düşünüyorum, hayli hayli yeter herhalde.

Şimdi soru şu; iPhone Se 2020 alınır mı yoksa biraz daha bekleyip, 2022 modeli mi alınmalı, max bütçe 7500₺ bu telefon için. Şayet iPhone SE 2022 çıktıktan sonra iPhone SE 2020 fiyatları 4800,5000₺ gibi fiyatlara düşebilir mı? Eğer düşerse ve de iPhone SE 2022 arasında fazla fark olmazsa, 2020 modelini tercih edebilirim. İlk İOS cihazım olacak.

Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum...

iPhone SE 2022 gelir mi bilmiyorum bakmadım ama bence pahalı. Android bakabilirsin.(malum doların ne olacağı belli değil.)
Gerçekten Android den çok sıkıldım, o zaman tercihim iPhone SE 2020 den yana olacak. Umarız fiyatları daha fazla yükselmez, yoksa git gide alma şansımız zorlaşacak.

2022 modeli bütçenize uyarsa almanızı tavsiye ederim. 30.000 Mahta gereksiz bir powerbank olacaktır çok ihtiyaç duyulmuyorsa lakin. 10.000Mah bile se'yi 2.5-3 arası şarj edecektir. Benim Iphone 11'i 2 kere tam şarj ediyor. 2020 almanızı önermem çünkü 2 sene erken güncelleme kesilecek. O yüzden 2022 bütçenize uyduğu takdirde alırsanız, IOS işletim sistemini iliklerinize kadar hissedersiniz.
Edit : 2022 SE modelinin çıkacağını duymuştum. Kesinliğinden emin değilim.

Bence 2020 SE'yi tercih edin. Yeni çıkan modelin fiyatı belli değil ve büyük ihtimalle pahalı olacak. Oyun oynamiyorsan batarya sorun yapmıyor. Kullanan arkadaşlarım böyle diyor.

O fiyata çok kötü bir tercih olur. Yaklaşık 3 aydır IPhone piyasasında alım/satım yapan biri olarak söylüyorum ki temiz bir 11 veya XS Max çok daha iyi tercih olacaktır senin için..

Oyun olarak bazen Call Of Duty Mobile oynuyorum hocam, onun haricinde oyunum yok, sosyal medya da kullanmam. Sadece YouTube, WhatsApp, Bip bir de, o bahsettiğim oyun dan başka aktivitem olmaz.
Bence 2020 SE'yi tercih edin. Yeni çıkan modelin fiyatı belli değil ve büyük ihtimalle pahalı olacak. Oyun oynamiyorsan batarya sorun yapmıyor. Kullanan arkadaşlarım böyle diyor.
O fiyata çok kötü bir tercih olur. Yaklaşık 3 aydır IPhone piyasasında alım/satım yapan biri olarak söylüyorum ki temiz bir 11 veya XS Max çok daha iyi tercih olacaktır senin için..
12 Mini ile Se 2020 yan yana karşılaştırdım, 12 Mini gerçekten minik ve çok şirin duruyor, 8000₺'e falan inse keşke sıfır, 64 GB olanı onu alsam, ama imkansız gibi şuan bu ortam da.

2022’de SE modelinin çıkıp çıkmayacağı belli değil. Telefon ihtiyacınız varsa bugün alın geçin. Çıktı mı çıkacak mı zamlandı mı düştü mü diye enerji tüketeceğinize keyfini çıkarın.

30.000 mAh powerbank çok ağır ve kalın olabilir. Daha kolay taşınması açısından ben 10.000 mAh kullanıyorum ve her işimi görüyor.

Yorumlarınız iyice iştahımı kabarttı iPhone SE 2020 için 😁

Yakın bir zaman da askere gideceğim için, sağlam bir işim yok, ama buna rağmen kredi çekip alacağım o kadar yani. Artı bir de bu sabah rüyama girdi, kırmızı (Red) modeli, hayır olur da, bu kadarı da olmaz yani, giricem borç batağına, sonra iş de yok uğraş dur 😅, ama geçte olsa alacağım kafama koydum, bu sefer ki telefonum iPhone SE 2020 olacak İnşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı