iPhone SE 2022 mi yoksa iPhone 11 mi alınmalı?

raiidwn

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır IPhone'a geçmeyi düşünüyordum ancak SE mi yoksa 11 mi dye karar veremedim. İkisi de ayrı olarak ilgimi çekti ama fiyat ve performans açısından karşılaştırınca sizce hangisi uygun olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar "güncellik" bakımından geri olsa da kullanım tecrübesi için 11 tercih ederdim. Ekran batarya sorun olmaz telefonla uzun süre ilgilenmiyorum diyorsan SE2 de alınabilir. Ayrıca 20 bin bütçe varsa üzerine biraz daha eklenip 11 Pro veya biraz daha çıkabiliyorsan 12 alınabilir.

İkisi de çağ dışı telefonlar. Birinde 720p, diğerinde komedi boyutunda bir ekran var.
720p olması ppi yoğunluğunun yüksek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ekrana baktığında çamura veya sulu boyaya bakmıyorsun, pixelleri de saymıyorsun. iPhone 12 oled ile kıyaslasan bile "alın şu 11'i kör oldum" diyeceğin bir fark yok yani.
Sadece çözünürlükle yorumlamak çok saçma.
iPhone 11'in satışının yüksek olduğu için günümüzde bile hala bu rakamlara satılmasını sağlıyor.
Satıcı da bu rakama satıyorsa niye düşüreyim fiyatı diye asla fiyatı düşürmüyor.

O ekran boyutuna alışmış çok fazla kullanıcı var amiral gemilerine alışmış insanlar tabii ki saçma buluyor o kadar küçük ekranı. Baba-anne telefonu aslında o cihazlar. Biz rahat erişemediğimiz için fiyat dengesi de saçma geliyor.

O bütçede S21 FE satın alınmalı. Günde 2. şarjı istemesi dışında kamera olsun işlemci olsun günlük kullanıcıyı asla pişman etmeyecek telefon. Ablamda iPhone 11, bende S21FE var kameraları arasında çok fark yok fakat iPhone 11'den daha çok şarjı gidiyor ve daha ucuz.

Onun dışında ikisi arasından iPhone 11 derdim şarj problemi dışında günlük kullanıcı için güzel telefon.

Geri
Yukarı