iPhone SE 2020 alınır mı?

Merhaba iPhone SE (2020) nasıl telefon, tavsiye eder misiniz ve kullananlar yorum yaparsa sevinirim. Bugünkü Apple etkinliğinden sonra fiyatı düşer mi yanıtlarsanız sevinirim.

Çok oyun oynamıyorsan, ekran büyüklüğü ile ilgili bir derdin yoksa ve ekstra bir hızlı şarj adaptörüne verecek paran varsa al kesinlikle. Ama diyorsan ki ben çok yoğun kullanıyorum ve hızlı şarj adaptörüne o kadar para veremem ve ekranda beni tatmin edemez diyorsan başka telefon alabilirsin.

Telefonu bir hafta civarıdır kullanıyorum. Telefonu Teknosa’dan AirPods kampanyası ile birlikte aldım. AirPods 400 TL’ye gelmiş oldu. Ben telefonu çok büyük olmadığı için tercih ettim. Bir önce kullandığım telefon 6.2”’ti kullanımı gerçekten zor oluyordu ve ceplerime sığdıramıyordum. Telefon A13 bionic çipinin de etkisiyle gayet hızlı. Kamera olarak iPhone 11’in ana kamerasını kullanıyor ve kamerası da gayet iyi. 3-4 kameralı telefonlardan gayet iyi çekiyor. Ben telefonu normal bir kullanıcı olarak kullanıyorum ve oyun oynamıyorum. Benim için şarjı 1 gün yetiyor sorun yaşamadım şarj konusun da. Telefonu %20’nin altına düşürmeden şarja takıyorum ve tam dolduruyorum. Telefondan 6.5-7 saat ekran süresi alıyorum bu benim için gayet yeterli. Renk olarak siyah tercih ettim. Bence en güzel duran renk. Benim ihtiyacımı karşıladığı için 3000 TL daha vererek iPhone 11 almaya gerek duymadım.

Simdi buraya bir tane 1500 TL'ye aldigi Android telefonunu ovmeye bir Android fan boyu gelir alma alma der ama halbuki bilse kendi telefonu neden 1500 TL'ye satiliyor neden bu fiyat verildi anlasa iPhone SE 2020 kamerasi 4 kamerali Samsung A51'den daha iyi fotograf cekiyor mesela hani derlerya iphone gosteris bence android tarafi sisirilmis ozelliklerle gosteris yapmiyor mu ? 4 kamera 6 kamera ama 2 kamerali iphone 6 kamerali telefondan daha iyi fotograf cekiyor.Cok kamera koyduk cok RAM koyduk performansini iyi yaptik 3500 TL'ye satisa koyduk der aradan birkac ay gecer adam oyun oynamak ister oyun kasiyor diye buraya baslik acar 2 yil guncelleme verilir sonra hadi yallah der verdigin 3500 TL 2 sene sonunda 1500 TL olur ardindan arayuzde kasmalar donmalar yavas yavas kendini belli etmeye baslar pil konusunda bu cihazin pili az ama ornegin Iphone 11 Pro ile gunumuzdeki amiral gemileri pil performans testine sokuyorlar en uzun sure acik kalan az bataryasi ile yine Iphone 11 oluyor dahasi var ayrica.Burada Android'i cok elestirilcek yani var.Ben bu yuzden tercihim hep Iphone olmustur.Fiyati bir cok kisi bahane edecek ama fiyat senin ulkende pahali elin avrupalisi amerikalisina bedava adamlar bu yuzden iphone kullaniyorlar bu diger android amiral gemileri cok mu ucuz nerdeyse kafa kafayalar ios isletim sistemine alisamamissindir o zaman android aliyorsan al tercih senin ama benim android tercih etmeme ve sevmeme sebebimde bunlar.

Simdi buraya bir tane 1500 TL'ye aldigi Android telefonunu ovmeye bir Android fan boyu gelir alma alma der ama halbuki bilse kendi telefonu neden 1500 TL'ye satiliyor neden bu fiyat verildi anlasa iPhone SE 2020 kamerasi 4 kamerali Samsung A51'den daha iyi fotograf cekiyor mesela hani derlerya iPhone gosteris bence Android tarafi sisirilmis ozelliklerle gosteris yapmiyor mu? 4 kamera 6 kamera ama 2 kamerali iPhone 6 kamerali telefondan daha iyi fotograf cekiyor. Cok kamera koyduk cok RAM koyduk performansini iyi yaptik 3500 TL'ye satisa koyduk der aradan birkac ay gecer adam oyun oynamak ister oyun kasiyor diye buraya baslik acar 2 yil guncelleme verilir sonra hadi yallah der verdigin 3500 TL 2 sene sonunda 1500 TL olur ardindan arayuzde kasmalar donmalar yavas yavas kendini belli etmeye baslar pil konusunda bu cihazin pili az ama ornegin iPhone 11 Pro ile gunumuzdeki amiral gemileri pil performans testine sokuyorlar en uzun sure acik kalan az bataryasi ile yine iPhone 11 oluyor dahasi var ayrica. Burada Android'i cok elestirilcek yani var. Ben bu yuzden tercihim hep iPhone olmustur. Fiyati bir cok kisi bahane edecek ama fiyat senin ulken de pahali elin avrupalisi amerikalisina bedava adamlar bu yuzden iPhone kullaniyorlar bu diger Android amiral gemileri cok mu ucuz neredeyse kafa kafayalar iOS isletim sistemine alisamamissindir o zaman Android aliyorsan al tercih senin ama benim Android tercih etmeme ve sevmeme sebebimde bunlar.

Hocam hak veriyorum size. Yanıtınız için teşekkürler.

2 Gün önce AirPods kampanyası ile Vatan Bilgisayar üzerinden 5000+400 TL'ye aldım (size de fırsatları kovalamanızı öneririm herhangi bir sitede aşırı derecede indirim veya kampanyalar olabiliyor) ve birkaç gün sonra telefon elime geçecek, uzun süre kullanım testini yeni bir başlık açarak veya açtığınız başlığa girerim. Şimdiden rahatsız olacağım tek şeyin batarya olacağını düşünüyorum, bundan dolayı aynı fiyat bandında çoğu telefonu inceledim ama yine kalitesi ve uzun süreli yazılım desteği sebebiyle SE 2020 tercih ettim. Neyse dediğim gibi birkaç gün sonra geri dönüp yorumlarımı yaparım, iyi günler.

2 Gün önce AirPods kampanyası ile Vatan Bilgisayar üzerinden 5000+400 TL'ye aldım (size de fırsatları kovalamanızı öneririm herhangi bir sitede aşırı derecede indirim veya kampanyalar olabiliyor) ve birkaç gün sonra telefon elime geçecek, uzun süre kullanım testini yeni bir başlık açarak veya açtığınız başlığa girerim. Şimdiden rahatsız olacağım tek şeyin batarya olacağını düşünüyorum, bundan dolayı aynı fiyat bandında çoğu telefonu inceledim ama yine kalitesi ve uzun süreli yazılım desteği sebebiyle SE 2020 tercih ettim. Neyse dediğim gibi birkaç gün sonra geri dönüp yorumlarımı yaparım, iyi günler.

Bende iOS 13 varken 128 GB jetblack 7 aldim sartlar geregi bilgisayar alacagim için 7 8 SE karsilastirdim birkac ozelligi birbirleriyle ayni kasa falan olsun yine ayni dedim bir sure kullanir SE gecerim tabii devlet zam yapmaz ise. Onceden J7 Core kullaniyordum cihaz daha yeni ciktigi zaman 1250 TL'ye almistim 2018 fiyati simdi 1250 TL'lik telefon 2250 neyse telefon uygulama cokmesi cok oluyordu donuyordu daha dogrusu kitleniyordu DLS 2019'da ufak ufak kasiyordu 2020'de ise felaket otesi iPhone 5'e gecis yaptim iOS nasildir diye DLS 2019'u J7 Core nazaran daha iyi oynatiyordu cokme donma yasasmamistim bazi uygulamalar coktugu zaman isletim sistemini etkilemiyor mesela X uygulamasi coktu diyelim Android'de telefon kitleniyor menuye donemiyorsunuz ama IOS'ta Home tusunu bir basisla ana menudeyim uygulamayi kapatiyorum mesela.Ayrica iphone 7 baya hizli oyunlarda sifir kasma deneme yaptim biraz suan oyun oynamiyorum internet foto vb yerlerde geziniyorum beni hic uzmedi.

Yorumlarınızı bekliyorum ^^

Bende iOS 13 varken 128 GB jetblack 7 aldim sartlar geregi bilgisayar alacagim için 7 8 SE karsilastirdim birkac ozelligi birbirleriyle ayni kasa falan olsun yine ayni dedim bir sure kullanir SE gecerim tabii devlet zam yapmaz ise. Onceden J7 Core kullaniyordum cihaz daha yeni ciktigi zaman 1250 TL'ye almistim 2018 fiyati simdi 1250 TL'lik telefon 2250 neyse telefon uygulama cokmesi cok oluyordu donuyordu daha dogrusu kitleniyordu DLS 2019'da ufak ufak kasiyordu 2020'de ise felaket otesi iPhone 5'e gecis yaptim iOS nasildir diye DLS 2019'u J7 Core nazaran daha iyi oynatiyordu cokme donma yasasmamistim bazi uygulamalar coktugu zaman isletim sistemini etkilemiyor mesela X uygulamasi coktu diyelim Android'de telefon kitleniyor menuye donemiyorsunuz ama IOS'ta Home tusunu bir basisla ana menudeyim uygulamayi kapatiyorum mesela. Ayrica iPhone 7 bayağı hizli oyunlarda sifir kasma deneme yaptim biraz şu an oyun oynamiyorum internet fotoğraf vb yerlerde geziniyorum beni hiç uzmedi.

SE 2020'ye bakmadan önce 3 bin TL civarı telefonları inceledim, o fiyat bandında bile iPhone 7 aynı fiyat bandında bulunan telefonlara benim gözümde hala kafa tutabilecek seviyede. Uzun süre çeşitli markalardan her seviyede Android telefon kullandım ve istisnasız hepsinde pişman oldum, kardeşim iPhone 8 kullandığı için bir süre kendisinden deneyimleme fırsatı buldum ve gerçekten telefon kullandığımı hissettirdi. iPhone kullanmadan atıp tutan arkadaşlara lütfen çevresinde varsa birkaç dakika bile olsa iPhone kullanıp öyle yorum yapmalarını rica ediyorum.

Geri
Yukarı