iPhone SE 2020 ile 30W şarj adaptörü kullanmak

Sam Bridges

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, dün anneme SE 2020 siparişi geçtim, 2-3 aya da üniversite için iPad Air 5 almaya karar verdiğimden 30W hızlı şarj adaptörü aldım. 2 ay sonra da IPad'in içinden çıkan adaptörü anneme verip 30W'ı ben alacağım.

Sorum şu ki, 30W adaptör kullanmamın pil sağlığına ekstra bir eksisi olur mu? Telefonun maksimum 20W çekeceğini biliyorum.

Ayrıca, bataryası kafamı karıştırıyor. Günde geceden sabaha kadar taktı diyelim. Gün içinde tekrar takma ihtiyacı hisseder mi? Gün içinde iki kez şarja takarsak pil sağlığı nasıl etkilenir?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 7 cihazımda Apple 18W adaptör kullanıyorum herhangi bir şişme ömründe azalma yapmadı ki kendimce bir deney yaptım ve başarılı oldu pili fulleyip kullanın sonra şarj bitene kadar değil ya da %50 oldugunda değil de %20 civarında takarsanız sonra hiç şarjdan çıkarmadan fullerseniz pil çok daha uzun ömürlü oluyor kısaca fulleyin sonra %20 de şarja takın fullenince kullanın.

Kaliteli bir adaptörse çok sıkıntı olmaz.

İkinci soruya gelince gün içinde yoğun kullanıyorsa akşama doğru tekrar takma ihtiyacı hisseder. Pil sağlığına etkisi olur, şarj döngüsünü daha hızlı tüketeceği için sağlığı daha hızlı düşer.

Çok teşekkür ederim herkese. Aldığım adaptör Apple'ın kendi 30W adaptörü, orijinal yani.

Sanırım anneme yetmeyecek ve geri göndermek durumunda kalacağız. Çok ufak bir ihtimal şarjı hakikaten ona yetmezse ve zam gelirse 15 günde, ben kullanırım. Ama mevcut A50'm ile mutlu mesut yaşadığımdan hiç niyetli değilim ufacık bataryalı SE kullanmaya.

iPhone neden böyle yapıyor anlamıyorum, kasten satmamaya çalışıyor telefonu. Bataryasını Samsung kadar koysa ölür sanki.

iPhone 12’yi bile yoğun kullanımda günde 2-3 defa şarja takmak zorunda kalıyorum. SE Bu konuda daha berbattır muhtemelen. Bu batarya mevzusundan dolayı gına geldi ve Android cihaza geçmeme ramak kaldı.

iPhone 12'yi bile yoğun kullanımda günde 2-3 defa şarja takmak zorunda kalıyorum. SE Bu konuda daha berbattır muhtemelen. Bu batarya mevzusundan dolayı gına geldi ve Android cihaza geçmeme ramak kaldı.

Annem de yoğun şekilde video izleyecek. Sanırım istemese de büyük ekranlı bir Samsung alacağım kendisine.

Geri
Yukarı