iPhone SE 2020 Instagram'da görüntü kalitesi düşüyor

Despott

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. SE 2020 telefonumdan Instagram'da stroy paylaşınca çözünürlük kaybı yaşıyorum. Bunu eskiden fark etmemiştim. Benim telefonumda normal gözüküyor ama bugün arkadaşımın telefonundan kendi hikayeme baktım, piksel piksel gözüküyordu. Arkadaşım Redmi Note 7 kullanıyor. Resmi indirip boyutuna falan baktım, 750x1334 piksel olduğunu gördüm. SE 2020 kullanan başka kişilerin durumlarına bakıyorum, hiç böyle bir sorun yok. Onların Story'si 1920x1080 olarak gözüküyor. Ben de Lightroom'da fotoğrafı 1920x1080 olarak ayarlayıp öyle paylaştım ama sonuç aynı oldu. Instagram fotoğrafı tekrar 750p yapmış. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GIF eklediyseniz çözünürlüğü düşürüyor. Belki de ondandır.

Hayır hocam normal kamerayı açıp 16:9 ayarlayıp resim çekiyorum. Sonra Instagram'da paylaşınca böyle oluyor. Direk instagramın kendisinden resm çekip paylaşıncada böyle oluyor.

kanka bendede aynı çözüm varsa yardımcı olabilirmisiniz kimisi yedekle sıfırla diyor
Yok çözümü galiba . Bir kaç SE 2020 kullanan arkadaşa da sordum onlardada böyle. Ben iPhone'u Instagram'da falan güzel resim çekip paylaşmak için aldım şansıma aldığım telefonda böyle çıktı keşke 11 alsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı