iPhone SE 2020 Konumu Sürekli Kullanılıyor

erenkara

Hectopat
Daha fazla  
Ekteki fotoğrafta gözüktüğü üzere konum sürekli aktif olarak kullanılıyor işareti var. Wi-Fi ve hücresel veriyi kapadığımda bile konum aktif olarak kullanılıyor olarak gözüküyor. Konum kısmındaki bütün uygulamalara konum iznini "paylaşıldığında" şeklinde yaptım. Uygulamaların beni takip etmesine izin ver seçeneğini kapattım ona rağmen bir düzelme olmadı. Son çare olarak "konum ve gizlilik ayarları"nı sıfırlıyorum ama 3-5 gün sonra bildirim çubuğuna bir bakıyorum konum tekrar bu şekilde aktif olarak kullanılmaya başlıyor. "Konum servisleri" ayarı altında sistem servislerindeki bütün ayarları (iPhone'mu bul haricinde) tek tek kapattığımda da bir şey değişmedi. Telefonun arka planında çalışan uygulamaları kapattığımda da sonuç aynı. Her seferinde telefonun konum ve gizlilik ayarlarını sıfırlamak veya telefonu sıfırlamak istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Telefon: iPhone SE 2020

1647262762629.png

Yardım edebilecek birisi yok mu?
Rica ediyorum birisi yardım etsin.

Son düzenleme:
Konumun sürekli çalışması normal değil bence. Hava durumunu kullanan başka iPhone kullanıcılarında böyle bir şey görmedim, bende de önceden yoktu. Muhtemelen başka bir şeyden kaynaklanıyor.

Niye ben babamın iPhone X telefonunda görüyordum hep. Hatta konumu hiç kapatmıyordu. Yani neden bu kadar takıldınız onu anlamadım. Ayarlarda konum kısmına geldiğinizde hangisi konumu kullanır görürsünüz zaten. (son kullanılanlar en son hatırladığım yeşil gözüküyordu galiba mor olabilir belki)

Niye ben babamın iPhone X telefonunda görüyordum hep. Hatta konumu hiç kapatmıyordu. Yani neden bu kadar takıldınız onu anlamadım. Ayarlarda konum kısmına geldiğinizde hangisi konumu kullanır görürsünüz zaten. (son kullanılanlar en son hatırladığım yeşil gözüküyordu galiba mor olabilir belki)
Dostum telefonu aldıktan sonra hep olsa neyse. 2-3 ay sonra başladı. Önceden böyle bir durum yoktu. Konum ve gizliliği sıfırladığımda yine belli bir süre olmuyor sonra geliyor. Hava durumu kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

IMG-20220401-WA0001.jpg

Konum servislerinde hangisinin ne zaman kullanıldığı belirten simgeler var. Bunlara bak. Eğer birisi kullanırken veya her zaman seçeneği işaretli yar açılması normal.

Bunu babamın telefonundan gönderdim bu arada. Tam kesin emin değilim ama en son iPhone kullandığım zaman durum böyleydi. (iPhone 4)

O yakın zamanda kullanıldığı anlamına geliyor.
Anlık olması için etrafının mavi bir daire olması lazım.

Bu yüzden endişe etmenize gerek yok. 7 Plus kullanıcısıyım ve bende de böyle.
HES veya Hava Durumu gibi uygulamalara girmeniz sonucunda böyle olacaktır.

O yakın zamanda kullanıldığı anlamına geliyor.
Anlık olması için etrafının mavi bir daire olması lazım.

Bu yüzden endişe etmenize gerek yok. 7 Plus kullanıcısıyım ve bende de böyle.
HES veya hava durumu gibi uygulamalara girmeniz sonucunda böyle olacaktır.

Ben söylemeye çalıştım ama aldığım cevap buydu.

Konumun sürekli çalışması normal değil bence. Hava durumunu kullanan başka iPhone kullanıcılarında böyle bir şey görmedim, bende de önceden yoktu. Muhtemelen başka bir şeyden kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı