iPhone SE 2020 vs iPhone 7

Aslında haklısın, günümüzde estetik ve güzellik algısı, markaların dayatmalarına göre şekillenebiliyor. Zaten güzellik algısı görecelidir değil mi? 🙂 Tartışmaya gerek yok. İyi forumlar. @ornitorenx

Konu sahibinin hâlâ biraz da olsa Mİ 9T'de gönlü var ki, ondan dolayı bu telefondan geçmek istiyorum ama kafam karışık diye belirtmiş ilk mesajda.😇 Az bir para değil sonuçta, yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Konu sahibinin şaşırmasının nedeni 7 ile SE arasındaki farkın o kadar da büyük olmaması. Mi 9T'den geçeceğim ama geçmesem mi bilemedim diye bir mesajı yok. Daha sonraki mesajlarında Mi 9T'den bıktığını, iPhone'nin hayat standartlarını artıracağını söylemiş (ki gerçekten öyle olacaktır).

iPhone 7 kullanıcısı olarak Apple’ın iOS 13 ile birlikte telefonu kesinlikle yavaşlattığını düşünüyorum. Batarya da deli gibi ısınıyor artık. iOS 12’de hiçbir sıkıntım yoktu ama iOS 13 öldürdü resmen telefonu. Bu yüzden artık SE 2’yi tavsiye ederim.

Ekonomik olarak problem yoksa kıstas abes olmuş tabiki iphone se 2020 :D Ama mi 9t oldukça güzel bir cihaz bence geçmeniz hem ekran deneyimi hem de pil ömrü olarak sizi üzebilir pil ömrünü güncelleme ile bir miktar öldürdüler tabi. Performans olarak birbirine yakın cihazlar geçecekseniz se 2020 ye geçin bence ip7 ye geçmeye değmez.

daha düne kadar 2 yıllık dostum iPhone 7 yi kullanıyodum onu satıp vatan bilgisayardan sıfır iPhone SE 2020 aldım ve ısınma olarak, kamera olarak, uygulama açma hızı olarak SE kesinlikle 1 adım önde konu sahibi iki telefonunda birbirine çok yakın olduğunu söylemiş ama iPhone 7 SE den çok daha önce yavaşlatılmaya başlayacak ( İOS 13 de bataryası çok ısınıyodu 12 de öyle değildi) ve SE 2020'nin en az 5 yıllk bir ömrü var iPhone 7 ise sadece 2 yıl daha güncelleme alıcak ben olsam bütcemi azcık zorlar SE 2020 alırdım (bu arada SE de tek kamera var diyip geçmeyin 3-4 tane kaerası olan telefonları tokatlayabiliyor örnek olarak babamın iPhone Xs i ile karşılaştırdığımda gece gündüz fark etmeksizin çok daha keskin ve net fotoğraflar çekebiliyor)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı