iPhone SE 2020'de karşılaştığım durumlar normal mi?

Kameradan gelen ses bende de mevcut. Titreme olayında ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

3.5 aydır iPhone SE kullanıyorum iOS 14'den önce o “cırt” sesi yoktu ben de ilk o sesi duyduğumda burada bir konu açmıştım ama arkadaşlar OIS olduğunu söylediler, ekran titremesi de oldukça normal bütün stereo IPhone'larda o titreme var, son yazdığın WhatsApp problemini hiç yaşamadım ama düzelir herhalde.

Not: Cırt sesi bir süre sonra geçiyor.
Hocam ben de üç dört günde bir geliyor ses. Telefonu yeniden başlatana kadar gitmiyor. Birkaç gündür yoktu, yine oldu bugün. Bu o zaman benim telefona has bir sorun değil. Yazılımsal sorun mu sizce? Telefonlarda kronik sıkıntı mı var?
Kameradan gelen ses normal. Telefonu kulağa yaklaştırınca cız şeklinde kısa bir ses gelir. Seri bir şekilde OIS devreye giriyor. Bobin ve mekanik hareket sesi duyuyorsunuz.

Ekranın titremesi de normal. Ahize de hoparlör gibi çalışıyor. Ekranı titreştirerek sesin doygunluğunu bile artırıyor olabilir. Bir sorun değildir. Ses şiddetinin ve tonların güçlü olduğunu fark etmişsinizdir. Sesi bozmadan yüksek seviyelerde müzik dinlenebiliyor.
Kulağı yaklaştırmaya gerek kalmadan da bazen sesli şekilde gelebiliyor hocam. Yanımdaki insanlar da o sesi duyabiliyor rahatlıkla. Cihazı kapatıp açınca düzeliyor ama iki gün sonra aynısı yine karşıma çıkıyor maalesef.

Titreme olayını ise sorun etmemeye başladım. Yorumlarda arkadaşların çoğu normal dedi. Teşekkür ederim yorumlarınız için.
Kameradan gelen ses bende de mevcut. Titreme olayında ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.
Kameradan gelen ses için kulağı yakınlaştırınca mi geliyor sadece hocam? Yoksa sessiz bir ortamda gayet rahat telefonu kullanırken de sesi duyabiliyor musunuz?

Telefonu bir ay önce aldım. Aldığım ilk iki hafta sıkıntısız kullandım. iOS 14 güncellemesinden sonra telefonda bazı durumlar gözlemledim.

1-) Telefonda müzik dinlerken veya ses dinlerken, aynı zamanda uygulamalarda gezdiğimde ekranda titreme oluyor. Bu titreme öyle bangır bangır değil. Ama ahize kısmındaki hoparlörden telefonun kasasına gelen ve ekranda titremeye sebep olan bir durum var. İnternette araştırdığımda kimisi bu sorunla karşılaşıp, konu açmış. Stereo hoparlör olduğundan normaldir, bizde de oluyor demişler. Kimisi de bende olmuyor demiş. Bu durum normal midir? Özellikle sesi yükselttikçe bu titreme daha bariz hale geliyor.

2-) Ara sıra telefonun kamera uygulamasına girdiğimde ve yine üçüncü parti uygulamalarının kamerasına girdiğimde "cırt" gibi bir değişik sesle karşılaşıyorum. İki defa karşılaştım. Telefonu sıfırladım. Sonra yine karşıma çıktı. Bazen bu ses bariz belirgin oluyor. Öyle olunca telefonu yeniden başlatıyorum düzeliyor. Bazen de çok sessiz ortamdayken duyulabilecek bir ses oluyor. Bunu da araştırdım, buna da arkadaşlar bu ses odaklama sesi falan demişler. Normal demişler. Sadece iPhone değil, Samsung'da da oluyor, servise verilecek durum yok demişler. Yine de şüphe ettim sormak istedim. Bu durum da normal midir?

3-) WhatsApp'tan bana gelen ses kayıtlarını dinlerken telefonun ekranını kapatıp dinlediğimde telefonun ahize hoparlöründen aralıklarla "tık, tık" sesler geliyor. Ekran kapalı değilken dinlediğimde ses yok. Ama ekranı kapatıp dinlediğimde bu sesle karşılaşıyorum.

iPhone SE kullanan arkadaşlar ya da benzer kasaları (IP6, IP7, IP8) kullanan arkadaşlar kendileri deneyip bana yardımcı olabilirler mi? Telefonda sıkıntı mı var? Yoksa IPhone'un normal durumları mıdır bunlar?
Hacı merhaba erkanda titreme bendede oluyor sorunu nasl çözdün veya çözdün mü

Telefonu bir ay önce aldım. Aldığım ilk iki hafta sıkıntısız kullandım. iOS 14 güncellemesinden sonra telefonda bazı durumlar gözlemledim.

1-) Telefonda müzik dinlerken veya ses dinlerken, aynı zamanda uygulamalarda gezdiğimde ekranda titreme oluyor. Bu titreme öyle bangır bangır değil. Ama ahize kısmındaki hoparlörden telefonun kasasına gelen ve ekranda titremeye sebep olan bir durum var. İnternette araştırdığımda kimisi bu sorunla karşılaşıp, konu açmış. Stereo hoparlör olduğundan normaldir, bizde de oluyor demişler. Kimisi de bende olmuyor demiş. Bu durum normal midir? Özellikle sesi yükselttikçe bu titreme daha bariz hale geliyor.

2-) Ara sıra telefonun kamera uygulamasına girdiğimde ve yine üçüncü parti uygulamalarının kamerasına girdiğimde "cırt" gibi bir değişik sesle karşılaşıyorum. İki defa karşılaştım. Telefonu sıfırladım. Sonra yine karşıma çıktı. Bazen bu ses bariz belirgin oluyor. Öyle olunca telefonu yeniden başlatıyorum düzeliyor. Bazen de çok sessiz ortamdayken duyulabilecek bir ses oluyor. Bunu da araştırdım, buna da arkadaşlar bu ses odaklama sesi falan demişler. Normal demişler. Sadece iPhone değil, Samsung'da da oluyor, servise verilecek durum yok demişler. Yine de şüphe ettim sormak istedim. Bu durum da normal midir?

3-) WhatsApp'tan bana gelen ses kayıtlarını dinlerken telefonun ekranını kapatıp dinlediğimde telefonun ahize hoparlöründen aralıklarla "tık, tık" sesler geliyor. Ekran kapalı değilken dinlediğimde ses yok. Ama ekranı kapatıp dinlediğimde bu sesle karşılaşıyorum.

iPhone SE kullanan arkadaşlar ya da benzer kasaları (IP6, IP7, IP8) kullanan arkadaşlar kendileri deneyip bana yardımcı olabilirler mi? Telefonda sıkıntı mı var? Yoksa IPhone'un normal durumları mıdır bunlar?
Merhaba ben de 5 gün önce İPhone SE aldım. Bahsettiğin tüm sorunları yaşıyorum şu anda. Çözüm olarak ne yaptın? Değişim ya da iade düşünüyorum. Senin hallolduysa nasıl oldu?

Merhaba ben de 5 gün önce iPhone SE aldım. Bahsettiğin tüm sorunları yaşıyorum şu anda. Çözüm olarak ne yaptın? Değişim ya da iade düşünüyorum. Senin hallolduysa nasıl oldu?

O arkadaşın saydıklarının hiçbiri bir “sorun” değil. Hepimizde olan şeyler. Telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Güle güle kullanın.

O arkadaşın saydıklarının hiçbiri bir “sorun” değil. Hepimizde olan şeyler. Telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Güle güle kullanın.

“Sorun” değil mi? Daha alalı 1 hafta olmayan telefondan garip klavye sesleri duymak ve ekranı sürekli hareketli, titrek bir şekilde görmek hoşuma gitmiyor +kullanımımı engelliyor. Bence bahsedilenlerin hepsi bir “sorun”

1-) telefonda müzik dinlerken veya ses dinlerken, aynı zamanda uygulamalarda gezdiğimde ekranda titreme oluyor. Bu titreme öyle bangır bangır değil. Ama ahize kısmındaki hoparlörden telefonun kasasına gelen ve ekranda titremeye sebep olan bir durum var. İnternette araştırdığımda kimisi bu sorunla karşılaşıp, konu açmış. Stereo hoparlör olduğundan normaldir, bizde de oluyor demişler. Kimisi de bende olmuyor demiş. Bu durum normal midir? Özellikle sesi yükselttikçe bu titreme daha bariz hale geliyor.

2-) ara sıra telefonun kamera uygulamasına girdiğimde ve yine üçüncü parti uygulamalarının kamerasına girdiğimde "cırt" gibi bir değişik sesle karşılaşıyorum. İki defa karşılaştım. Telefonu sıfırladım. Sonra yine karşıma çıktı. Bazen bu ses bariz belirgin oluyor. Öyle olunca telefonu yeniden başlatıyorum düzeliyor. Bazen de çok sessiz ortamdayken duyulabilecek bir ses oluyor. Bunu da araştırdım, buna da arkadaşlar bu ses odaklama sesi falan demişler. Normal demişler. Sadece iPhone değil, Samsung'da da oluyor, servise verilecek durum yok demişler. Yine de şüphe ettim sormak istedim. Bu durum da normal midir?

Bende iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum bataryası ne kadar saat dayanıyor?

“Sorun” değil mi? Daha alalı 1 hafta olmayan telefondan garip klavye sesleri duymak ve ekranı sürekli hareketli, titrek bir şekilde görmek hoşuma gitmiyor +kullanımımı engelliyor. Bence bahsedilenlerin hepsi bir “sorun”

1 hafta olmuşsa iade ediniz.

@fatmanurkadkl bunları sorun olarak görüyorsanız; stereo hoparlörü ve OIS'i olmayan bir telefon tercih edin. Sorun çözülmüş olur.

Daha önce de 2 ayrı iPhone modeli kullandım. Sizin normal gördüğünüz bu durumların hiçbirini yaşamadım. Çevremde aynı model telefon kullananlarda da böyle "sorunlar" yok. Neyi tercih edip etmemem gerektiğini söyleyin diye yazmadım tabii ki. Arkadaşın sorun olarak nitelendirdiği durumlara çözüm olarak ne yaptığını öğrenmek istiyorum. Sizden tavsiye almak değil.
1 hafta olmuşsa iade ediniz.
teşekkürler
Bende iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum bataryası ne kadar saat dayanıyor?

Bana bir gün boyunca yetti açıkçası kullanım saatinize bağlı. Fena değil.

Geri
Yukarı