iPhone SE 2022 vs iPhone 11 vs S21 5G

Şimdi teknoloji şans işidir. Alırsınız sorun çıkmaz, böyle bir şey aslında yokmuş dersiniz. Ben S21'i tercih ederdim. S21'dense OLED ekran tercih edin derim. Tam bütçeniz ne kadardı?
Max 12.500 1 lira çıkamam. Ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Tam 12.500 var cüzdanda.

Evet. O ekranın solukluğu bariz belli.
Arada sanki uçurum gibi bir fark varmış gibi konuşuyorsunuz fakat doğru bir yaklaşım tarzı değil. Bana kalırsa IPS ve OLED arasındaki tek ciddi fark siyahlar bunun dışındaki farklar o kadar belli olmuyor. Hatta her telefon markasının ekranı birbirinden farklı olabilir sonuçta panel üreticileri farklı olabiliyor. İki telefonunda ekranı OLED bile olsa farklı gözükebilir yani en mantıklı olanı kendisinin denemesi bence yoksa bu gidişle ben iPhone 11'in ekranı kötü değil siz S21'in ekranı daha iyi diyerek arkadaşın kafasını karıştırmaya devam edeceğiz.

Öncelikle yok ekranı IPS ekran, yok telefoto kamerası yok bunlar boş şeyler bence. Öncelikle oyun oynamadığınızı belirtmişsiniz fakat şöyle bir gerçek var yanlış hatırlamıyorsam iPhone 11 kendi ailesi arasında IPS ekranından ve piksel yoğunluğundan dolayı en fazla FPS değerini veriyordu. Kamerası çok iyi olsun demişsiniz bu tamamen bir telefon kamerasından ne beklediğinize göre değişir telefoto kamera sizin için gerekli mi bunu düşünmeniz lazım. Ayrıca 128 GB iPhone bana ciddi manada gereksiz geliyor neden diye sorarsanız iCloud gibi güzel bir nimet var. iCloud üzerinde şöyle bir ayar mevcut.

Eki Görüntüle 1381132
Eki Görüntüle 1381139

IPhone'da en iyi saklamayı seçtiğiniz zaman orada yazdığı gibi fotoğraflarınız yer kaplamıyor. Galerinizde görmeye devam edebiliyorsunuz ve üzerlerinde istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz. Kısacası 128 GB modeline para vermenize gerek yok 64 GB modeli şu anda MediaMarkt gibi yerlerde 11.500TL gibi bir fiyata bulunabiliyor.
Ayrıca telefon seçmeden önce
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu başından sonuna kadar kesinlikle izlemelisiniz bu video benim iPhone 11'i almamda kesin kararı vermemi sağlamıştı şu ana kadar izlediğim en iyi iPhone incelemesi hatta incelediği bütün ürünlerde izlediğim en iyisi diyebilirim.

Bende haftaya 11 almayi düşünüyorum oyun olarak sadece TFT oynarım memnun musun telefondan.

Bende haftaya 11 almayı düşünüyorum oyun olarak sadece TFT oynarım memnun musun telefondan.
Memnunum. Hala ilk aldığım zamanki performansını korumaya devam ediyor. TFT benim oynadığım zamanlarda optimizasyon olarak sıkıntılıydı ve çok fazla şarj götürüp telefonun ısınmasına sebep oluyordu şu anda nasıldır bilmiyorum bu konuyu araştırın isterseniz.

Arada sanki uçurum gibi bir fark varmış gibi konuşuyorsunuz fakat doğru bir yaklaşım tarzı değil. Bana kalırsa IPS ve OLED arasındaki tek ciddi fark siyahlar bunun dışındaki farklar o kadar belli olmuyor. Hatta her telefon markasının ekranı birbirinden farklı olabilir sonuçta panel üreticileri farklı olabiliyor. İki telefonunda ekranı OLED bile olsa farklı gözükebilir yani en mantıklı olanı kendisinin denemesi bence yoksa bu gidişle ben iPhone 11'in ekranı kötü değil siz S21'in ekranı daha iyi diyerek arkadaşın kafasını karıştırmaya devam edeceğiz.
Ben bizzat farkı fazlasıyla gördüm. Oyunda bildiğimiz o led ışıklar soluktu. Ha bu sizin gözünüz, görüşünüz. Son karar arkadaşın, biz ne dersek onu yapacak değil. Son karar onun.
@BERWAR hocam sizin görüşleriniz nelerdir? Bu işin ustası sizsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı