iPhone SE 2022 vs Samsung Galaxy S22

Belli oluyor kimin fan olduğu. 55 dereceler tehlikeli değerler değil. Daha bunları bilmeyen birisin.

Senin bilgi seviyenin yetersizliğinin başka örneği.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığın video bu iki işlemci arasında sadece %1'lik fark. Gören de diyecek eze eze E2100, SD 888 fark atıyor. %1'lik değeri bahane edip E2100, SD 888 modelinden daha verimli diyemezsin.

Hatice ye değil netice ye bakacaksın. Ben Exynos 2100 888'den daha verimli derken arada çok fark var demedim. Az bir farklada olsa daha verimli dedim. 8 gen 1'i sen ve senin gibi fanboyluk yapmaya bayılan birkaç kişi dışında savunan yok. Hangi incelemeyi izlediysem herkes ısınma ve verimsizlikten şikayet ediyor. Fanboy arıyorsan aynaya bak.

Hmm, peki neden ısınma sorunlu deyip genel anlamda S22'den çok güçsüz ve kötü olan HD ekranlı iPhone 11 önerdiniz? 50 derecelerde çalışması ne gibi sorunlar teşkil ediyor ki? Kaldı ki o telefon 399 dolar, S22 ise 899 dolar.

Bu arada o arkadaş 15 dakikadır mobil veri ile beraber 1080p+ film izlediğini söylemişti, YouTube üzerindeki testlerde de PUBG'de sabit 60 FPS verirken sürekli 40 küsurlü derecelerde çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S22'yi kullanan adam cihazım ısınıyor diyor. Ben iddia etmiyorum. Kullanan adam söylüyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum.

Son düzenleme:
Hangi incelemeyi izlediysem herkes ısınma ve verimsizlikten şikayet ediyor.

Technopat, Shiftdelete.net, Kerim Enginar gibi teknoloji kanallarının hiçbiri sizin gibi anormal ısınıyor, bu telefon alınmaz demedi ki. Hepsi çok güçlü ve amiral gemisi düzeyinde bir işlemci olduğunu söyledi, verimsizlik sadece S22'ye has bir şey, hatta tam anlamıyla verimsizlikte değil. Telefonu öyle üretmişler ve inanın bana mobil veride durmadan 5 saat oyun oynamak iyi bir değer. Karışık kullanımda 7-8 saat kullanabiliyorsunuz, 30-40 dakika içerisinde 0'dan 100'e tam şarj oluyor zaten.

Technopat, Shiftdelete.net, kerim enginar gibi teknoloji kanallarının hiçbiri sizin gibi anormal ısınıyor, bu telefon alınmaz demedi ki. Hepsi çok güçlü ve amiral gemisi düzeyinde bir işlemci olduğunu söyledi, verimsizlik sadece S22'ye has bir şey, hatta tam anlamıyla verimsizlikte değil. Telefonu öyle üretmişler ve inanın bana mobil veride durmadan 5 saat oyun oynamak iyi bir değer. Karışık kullanımda 7-8 saat kullanabiliyorsunuz, 30-40 dakika içerisinde 0'dan 100'e tam şarj oluyor zaten.

Bunu istiyorsan araştır. Bizim ülkemizde yapılan incelemelerin çoğu objektif yapılmıyor. Sadece Samsung için değil Apple ve diğer markalar içinde yazdığım geçerli. Mesela sen teknoloji editörüsün. X marka sana cihaz yolluyor, diyor ki benim cihazımı öv bende seni göreyim. Şimdi diyeceksin hiç mi tarafsız yok? Var ama sayı olarak az.

Ben Exynos 2100 888'den daha verimli derken arada çok fark var demedim. Az bir farklada olsa daha verimli dedim. 8 gen 1'i sen ve senin gibi fanboyluk yapmaya bayılan birkaç kişi dışında savunan yok. Hangi incelemeyi izlediysem herkes ısınma ve verimsizlikten şikayet ediyor.
Bu verimli demek için yeterli bir sebep değil. Bu benzer olduğunu gösterir. SD 888 yongası da daha güçlü olan işlemci ayrıca. Kimse 8 Gen 1 savunmuyor asıl senin gibi fanboylar olayları abartıyor. Anormal ısı artışı yok günlük kullanımı etkileyen. Baştan beri diyorum serin çalışan işlemciler değil bunlar. E2100-2200, SD 888, SD 8 Gen 1, A14 hiçbiri de soğuk çalışan işlemciler değil. Belli bir derece ısınıyorlar önemli olan bu durumun kullanıcı deeneyimini ne kadar etkiledi. Hiçbiri de kullanıcı deneyimini etkilemiyor. Samsung'un ürettiği bu dört işlemci de ısınma ve güç tüketimi noktasında beklentilerin altında kaldı ama bu yongayı kullanan telefonları almamak için bir sebep değil. Fanboy olmasan aynı şeyleri A14 içinde söylememen gerekiyordu söylemezsin tabii sen. Elmaya taptığın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı